Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.е.н . Хвесик Ю.М.
Міністерство економіки України
ЗМІНА ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ У РЕАЛІЗАЦІЇ ЕКСПОРТНОГО АГРАРНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДЕПРЕСИВНИХ РЕГІОНІВ
Сучасний стан м іжнародного ринку аграрної продукції вимагає нарощування обсягів її виробництва та експорту . П ідвищення світових цін на продовольство створює нові можливості вітчизняним аграрним товаровиробникам . Україна має в своєму розпорядженні значний неосвоєний потенці ал в сфері аграрного виробництва і запаси експортного зерна. Проте для забезпечення ст ійкості цих запасів необхідно залучати нові довгострокові інвестиції у всі ланки продовольчого ланцюга , необхідні для стійкого нарощування цього потенціалу , зокрема інвестиції не тільки в переробку сільгосппродукції , але і в інфраструктуру , зберігання і матеріально-технічне забезпечення , стійку інтенсифікацію землеробства і поліпшення якості земель.
Реалізація стратегії розширення присутності України на св ітовому ринку продовольства повинна супроводжуватися адекватними заходами щодо забезпечення стійкості аграрного виробництва в країні . У зв’язку з цим , зокрема , необхідно приєднатися до « нової зеленої » революції , яка є формою ведення сільського господарства , відомою як грунтозберігаючі технології , за допомогою яких забезпечується відновлення структури земель і стимулювання біологічних процесів в грунтах і , як наслідок , збільшення врожайності сільськогосподарських культур. Метою даної аграрної системи є ст ійке виробництво продовольства з використанням методів , що сприяють розвитку грунтових екосистем і дозволяють скоротити масштаби невиправданого пошкодження грунтів .
Значна роль в розвитку зовнішньоекономічної д іяльності в агропродовольчій сфері відводиться регіонам . В иявлення чинників і тенденцій сучасного динамічного процесу регіоналізації і формування системи господарських стосунків регіону в св ітогосподарських зв’язках на сучасному етапі визначається ефективністю заходів регіональної економічної політики , спрямованих на подолання кризових явищ і досягнення поступального економічного зростання на основі наявного ресурсного і фінансового потенціалу регіону . Здатність приймати активну участь у формуванні і розвитку зовнішньоекономічних зв’язків особливо залежить ві д вирішення завдання розширення асортименту товарів і послуг , що виробляються в регіоні . Тобто необхідною є диверсифікація агропродовольчого експорту , нарощування у його структурі питомої ваги товарів з високим ступенем обробки .
Оскільки економіка більшості аграрно орієнтованих регіонів України має депресивний характер, їх ширше залучення до експортної д іяльності сприятиме вирішенню ряду ключових проблем, зокрема зменшенню рівня безробіття , зростанню обсягу інвестицій , підвищенню конкуренто-спроможності галузей агропродовольчої сфери , покращанню рівня та якості життя населення та ін . У зв’язку з цим виникає необхідність розробки механізмів щодо розвитку експортного агропродовольчого потенціалу регіонів , який розглядається як здатність відповідного територіального утворення виробляти та реалізовувати на визначених зовнішніх ринках конкурентоспроможну продукцію . Він має формуватися і реалізовуватися з використанням р ізноманітних маркетингових інструментів , які сприятимуть підвищенню рівня міжнародної конкурентоспроможності регіонів та, відповідно , держави .
Реалізація експортного аграрного потенціалу потребує не лише значних інвестицій , а й зміни політики у вказаній сфері , яка має базуватися на організованих зусиллях операторів в ідповідного ринку та владних структур. Інвестування в розвиток інфраструктури та сферу обробки продукції сприятиме зростанню прибутковості аграрних підприємств , оскільки на даний час їх нерозвиненість у значній мі р і сприяє тому, що більшість продукції , насамперед зернових , реалізується одразу після збору урожаю, переповнюючи ринок і викликаючи значні сезонні коливанння цін та втрату товаровиробниками прибутку . Спроби держави регулювати зазначені процеси у попередні роки, які здійснювалися , як правило, адміністративними методами, були безрезультатними .
Ключова роль у формуванні аграрної зовнішньоекономічної політики залишається за державою, на яку покладається завдання реалізації за участю усіх зацікавлених сторін комплексу взаємопов’язаних заходів , спрямованих на ефективне включення агропродовольчої сфери країни в систему св ітогосподарських зв’язків з урахуванням перспектив та тенденцій розвитку кон’юнктури світових продовольчих ринкі в та можливостей національних експортоорієнтованих виробництв .
При цьому стратегічним завданням є створення загально-національних чи територіальних агропродовольчих кластерів , спроможних забезпечити диверсифіковане виробництво конкурентоспроможної продукції з поглибленою переробкою . Кластери є тим інструментом , який потенційно здатен об’єднати розрізнені суб’єкти продовольчого ринку та причетні до його функціонування установи і організації в ефективно функціонуючі інтегровані системи , які на основі формування загальної схеми просування і реалізації продукції на міжнародних ринках спроможні позитивно змінити динаміку та структуру агропродовольчого експорту .
Об’єднання п ідприємств у формі кластерів розглядаються не лише як спосіб розширення присутності вітчизняних підприємств на міжнародних ринках продовольства , але і у якості каталізаторів економічного та, відповідно , соціального розвитку регіонів аграрного спрямування .
Політико-економічний п ідхід дозволяє дати пояснення парадоксальним на перший погляд феноменам, пов’язаним з неефективним вибором інструментів регулювання зовнішньоторговельних потоків . Це пов’язано з тим , що певні групи тиску зазвичай зацікавлені в проведенні перерозподільчої політики , завдяки якій вони можуть отримувати вигоду за рахунок решти економічних суб’єктів . Таким чином, саме д іяльність груп тиску розглядається як основна причина, що обумовлює відхилення від максимізуючої сукупний добробут політики вільної торгівлі .