Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Пятая международная научно-практическая Интернет-конференция "Спецпроект: анализ научных исследований" (17-18 июня 2010 года)

К.п.н. Самойленко О.М.*, Бацуровська І.В.**

* Миколаївський державний університет ім. В.О.Сухомлинського, ** Миколаївський державний аграрний університет

ОСОБЛИВОСТІ ПЕДАГОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ВИЩИХ АГРАРНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЯК ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ У WEB-ОРІЄНТОВАНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

У сучасному інформаційному світі відбувається посилення ролі самостійної роботи студентів вищих аграрних навчальних закладів. Вимоги національної програми «Освіта» («Україна ХХІ ст.») [1], національної доктрини розвитку освіти у Україні[2], Закони України «Про Вищу освіту» модернізують систему вищої освіти відповідно до європейських стандартів[3].

Вищі аграрні навчальні заклади повинні забезпечувати зростання особистості майбутніх фахівців-аграріїв в умовах самостійного навчання, розвинути у нього дієве ставлення до майбутньої професії і прагнення до самовдосконалення та саморозвитку. Освітньо-професійна програма вищих навчальних закладів включає в себе близько 50 відсотків самостійної роботи студента, ефективність якої буде залежати від систематичного моніторингу.

В сучасному просторі великого значення набуває самостійне вивчення навчального матеріалу. Але основна проблема полягає в недостатній систематичності моніторингу самостійної роботи майбутнього фахівця, як інформаційної системи відносно виникаючих потреб. Рішенням такої проблеми може бути Web-орієнтоване віртуально-навчальне середовище, яке надасть мобільну можливість отримання систематичної інформації щодо констатації факту результатів виконаної самостійної роботи студентів.

Питання, що пов’язані з самостійною роботою в сфері інформатизації та з створенням Web-орієнтованого середовища досліджували такі науковці, як В.В.Олійник, О.М. Самойленко , В.М.Кухаренко, О.В.Рибалко, Н.Г. Сиротенко . Питання, що присвячені моніторингу вивчали С.А. Литвиненко, О.І. Ляшенко, В.Д. Шарко ,О.І.Локшина, П. В.Дмитренко, Є.О. Мухін та інші.

Віртуально-навчальний простір покликано прагненням поєднати існуючий педагогічний досвід з новими інформаційними технологіями. Ключову роль у процесі такого поєднання відіграють Web-орієнтоване навчальне середовище на основі технологій мережевого навчання Internet.

Web-орієнтоване навчальне середовище – це віртуальне інформаційно-наповнене середовище, яке надає можливість моніторити самостійну роботу майбутніх фахівців через мережу Internet.

Проблема моніторингу продуктивності самостійної роботи - одна з найактуальніших проблем в професійній педагогіці.

- Питання пов’язан і з педагогічним моніторингом досліджувало багато науковців . На думку О.І. Ляшенко , моніторинг в освіті - це система заходів щодо збирання , опрацювання , аналізу та поширення інформації з метою вивчення й оцінювання стану функціонування певного суб'єкта освітньої [ 4 ]. П. В. Дмитренко визначає моніторинг як механізм управління якістю освіти [ 5 ]. Є.О. Мухін – під моніторингом розуміє і цілеспрямований процес, який забезпечує зворотний зв’язок між суб’єктом та об’єктом управління, і інформаційну систему для прийняття управлінських рішень [6].

Виходячи з цього можна зробити висновок, що за сутністю педагогічний моніторинг – це інформаційна система, що включає в себе збір, обробку, збереження та використання інформації про стан досліджувального об’єкта. Така система постійно поповнюється і вказує на безперервність спостереження. Моніторинг – це циклічний процес порівняння та зіставлення існуючого стану об’єкта із запланованим.

В нашому дослідженні під моніторингом самостійної роботи на основі Web-орієнтованого навчального середовища ми будемо розуміти таку інформаційну систему, яка надасть мобільну можливість отримання, обробки та збереження інформації, щодо констатації факту результатів виконаної самостійної роботи через мережу Internet.

Об’єктом педагогічного моніторингу в нашому дослідженні виступає самостійна робота майбутніх фахівців вищих аграрних навчальних закладів на основі Web-орієнтованого навчального середовища.

Задачі педагогічного моніторингу самостійної роботи:

• організація, спостереження, отримання достовірної и об’єктивної інформації про стан самостійної роботи;

• аналіз одержуваної інформації, виявлення причин, що визивають тій чи іншій характер процесів самостійної роботи.

Можна визначити ряд основних принципів педагогічного моніторингу самостійної роботи:

1. Цілеспрямованість - прагнення до певної мети , підпорядкованість дій ;

2. Принцип систем атичності - систематичне спостереження за результатами самостійної роботи на основі використання Web-орієнтованого навчального середовища;

3. Принцип економічності часу - веб-орієнтоване середовище надає можливість швидко отримати результати самостійної роботи студентів за короткі проміжки часу;

4. Принцип максимальної інформативності результатів веб-середовище дозволяє отримати максимальну кількість результатів;

5. Принцип безперервності - можливість безперервного спостереження за самостійною роботою за допомогою веб-орієнтованого середовища;

6. Принцип періодичності - періодичність зняття інформації про зміни, що відбуваються в самостійній роботі студентів у веб-орієнтованому просторі;

7. Принцип порівняння - порівнянність застосовуваних показників моніторингу в часі у веб-середовищі .

Дотримуючись вимог, принципів та задач педагогічного моніторингу процес самостійної роботи набуває поетапної структури вивчення курсу у веб-орієнтованому навчальному середовищі (схема 1).

Схема 1.

Схема 1.

Студент потрапляючи у веб-середовище повинен пройти перший етап отримання інформації – першу частину курсу дисципліни. Після проходження тестування здійснюється моніторинг, який допоможе порівняти отриманні результати з еталонними і стверджувати про достатність чи недостатність сприйняття інформації. Після цієї процедури, в разі відсутності достатнього сприйняття інформації студент повинен повторно пройти перший етап – ще раз пропрацювати першу частину. В разі достатнього сприйняття інформації - студент переходить на наступний етап – вивчає другу частину курсу. Далі процес повторюється до тих пір поки студент поетапно не отримає інформацію цілого курсу.

Висновок . Педагогічний моніторинг самостійної роботи студентів вищих аграрних навчальних закладів на основі Web-орієнтованого навчального середовища дає можливість швидкої констатації факту продуктивності самостійної роботи в будь-який час і в будь-якому місці, де є доступ до мережі Internet. Моніторинг як інформаційна система – це невід’ємна частина в процесі самостійного оволодіння знаннями через веб-орієнтоване навчальне середовище. За допомогою моніторингу ми можемо виявити достатність сприйняття інформації, отриманої в процесі самостійної роботи майбутніх фахівців-аграріїв у веб-орієнтованому навчальному просторі. Моніторинг з використанням Web-середовища дає змогу чутливо реагувати на діяльність майбутніх фахівців-аграріїв і дозволяє підвищити рівень якості аграрної освіти в цілому.

Список використаних джерел.

1. Національна програма «Освіта» («Україна ХХІ ст.»), http://zakon.nau.ua/doc/?code=896-93-%EF.

2. Указ Президента України № 347/2002 від 17.04.02 року про Національну доктрину розвитку освіти http://osvita.ua/legislation/other/2827 .

3. Закони України «Про Вищу освіту» №2984-III, із змінами від 19 січня 2010 р. , http://www.osvita.org.ua/pravo/law_05/

4. Горчак Л.В., Рейтинг студентів – складова моніторингу якості підготовки фахівців у вищому навчальному закладі..// Науковий часопис Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. Серія№5. Педагогічні науки та перспективи, 2008. - Випуск 11.- С.68-72.

5. Дмитренко П.В., Моніторинг як механізм управління якістю освіти.// Науковий часопис Національного педагогічного університету ім . М.П. Драгоманова . Серія№5. Педагогічні науки та перспективи , 2008. - Випуск 11.- С.3-11.

6. Мухін Є.О., Використання освітнього моніторингу в педагогічній діяльності викладача. http://www.confcontact.com/2009ip/muhin.htm .

7. Самойленко О.М., Жураховський Є.Д. Методика використання віртуального навчального середовища в закладах п іслядипломної педагогічної освіти . http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/ITZN/em9/content/09sometp.htm .

8. КухаренкоВ.М., Рибалко О.В., Сиротинко Н.Г. Дистанційне навчання: умови застосування. Дистанційний курс: Навчальний посібник. 3-те вид./ Харків: НТУ «ХПІ», « Торсінг »,2002.- 320с.