Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

VI Международная научно-практическая Интернет-конференция «АЛЬЯНС НАУК: УЧЕНЫЙ – УЧЕНОМУ» (25-26 февраля 2011 года)

К.е.н. Міщенко Д.А.

Класичний приватний університет, м. Запоріжжя, Україна

ПРИНЦИПИ І ФУНКЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ЕКОНОМІКО-ІНСТИТУЦІОНАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ

 

Без чіткого формулювання принципів та функцій управління в будь-якій системі господарювання, розробка механізму ефективної між суб’єктної взаємодії є досить проблематичною.

Принципи державної економіко-інституціональної підтримки підприємництва в аграрному секторі є цільовими установками, спрямованими на розвиток взаємовигідних відносин між виробниками, продавцями і покупцями сільськогосподарської продукції. В порівнянні з ними, функції держави характеризуються здійсненням конкретних видів діяльності, пов'язаних з реалізацією її цільових завдань.

Якщо принципи орієнтують державу на мінімізацію сукупних витрат сільськогосподарських товаровиробників за рахунок збільшення державних трансакційних витрат, то функції сприяють фактичному вимірюванню вказаних витрат. Для них характерна реалізація того, що встановлюють принципи, які виступають початковою основою державної економіко-інституціональної підтримки підприємництва в аграрному секторі.

Блок принципів включає сукупність базових завдань до формальних інститутів, що забезпечують раціональне переміщення продукції від її виробників до споживачів. На цій основі визначається стратегія державного і господарського партнерства, розрахована на довгострокову перспективу. За етапами виконання поставлених завдань стадія визначення і інституціонального формування принципів з боку держави є окремим видом державної управлінської діяльності.

З погляду повноти віддзеркалення цільового призначення принципів для системної структуризації завдань ефективної взаємодії держави з суб'єктами господарювання, можна використовувати їх наступне визначення. Принципи — це державні установки щодо організації виробництва, переробки і збуту сільськогосподарської продукції, орієнтовані на досягнення стратегічних цілей виробників через задоволення споживчих запитів. Вирішення проблем підвищення конкурентоспроможності підприємницьких структур, що функціонують у аграрному секторі, в даному випадку спирається на принципову позицію держави.

У даному аспекті вона виступає в ролі суб'єкта, що розподіляє завдання досягнення взаємовигідних міжгосподарських відносин.

В умовах недосконалої конкуренції до таких завдань відносяться: пристосування держави до умов ринку для здійснення організаційної, координаційної і розподільчої функцій. Крім того, мінімізація трансакційних господарських витрат припускає державну орієнтацію на безпосередню участь в підприємницькій діяльності. У цьому плані вказана участь зв'язує цільові установки для господарств і їх партнерів з правилами поведінки самої держави, які вона сама ж і встановлює.

Отже, на етапі обґрунтування базових принципів державної економіко-інституціональною підтримки підприємництва в аграрному секторі правомірно виділити їх наступні види [1, c. 8]:

- установки, що формують головну мету і завдання суб'єктів підприємництва;

|- установки, які вказують на завдання, необхідні для досягнення відносної рівноваги між пропозицією продукції сільського господарства і платоспроможним попитом її споживачів;

- принципи відповідності економічних інтересів суб'єктів підприємництва і забезпечення єдності правозастосування, примушення і контролю з боку держави за обов'язковим виконанням інституційних установок;

- принципи обов'язкового виконання контрактних зобов'язань принципалами і їх партнерами по операціях купівлі-продажу продукції аграрного сектору.

У аграрному секторі економіки до основних функцій держави можна віднести:

- підтримку структурної рівноваги в підприємницькому середовищі в тій частині, в якій ринковий механізм виявляється неефективним;

- формування і забезпечення економічного порядку за допомогою розробки і реалізації норм і правил поведінки суб'єктів підприємництва на ринку;

- формування сприятливого підприємницького клімату, а також використання стимулюючих умов для активізації підприємництва;

- підтримку підприємництва, що функціонує у витратних галузях аграрного сектору з метою зростання його конкурентоспроможності;

- обмеження опортуністичної поведінки контрагентів.

Виходячи із змісту приведених принципів, можна сформулювати висновок про те, що посередницька діяльність держави у аграрному секторі економіки вимагає вирішення не тільки стратегічних, але і тактичних завдань, а саме:

- розробки тактики поведінки держави в умовах мінливого ринкового середовища;

- накопичення інформації про сукупні витрати суб'єктів підприємництва, пов'язаних із задоволенням їх потреб;

- оперативного пошуку інститутів, що впливають на витрати підприємницьких структур у напрямі їх зменшення;

- оцінки передбачуваних результатів через забезпечення зворотного зв'язку держави з сільськогосподарськими товаровиробниками.

 

Список використаних джерел:

1.      Кириленко І.Г. Аграрний сектор України: уроки, завдання / І.Г. Кириленко // Економіка України. – 2008. – № 1. – С. 8.