Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Алмашій Я.І.
Ужгородський національний університет, Україна
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ТУРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Розвиток туристичної галузі в нашій державі має важливе значення, оскільки Закарпатська область має всі можливості для цього. Дослідженням даного питання займалися ряд вчених і науковців, такі, як: М. Я. Лємешев , В. К. Мамутов , П. В. Гудзь , В. К. Федорченко , С. І. Попович, І. М. Школа, М. І. Долішній, М. К. Орлатий . А. Т. Матвієнко, В. І. Цибух, М П. Крачило , Г. П. Науменко, П. Т. Саблук , В. В. Шмагіна , А. І. Амоші , О. О. Любіцева . Головною метою розвитку туристичної діяльності в Закарпатській області є створення конкурентоспроможного на світовому ринку вітчизняного туристичного продукту, збільшення обсягів реалізації туристичних послуг, додаткових робочих місць, валютних надходжень, впровадження на основі міжнародного досвіду ефективної моделі інвестиційної політики в галузі туризму в Закарпатській області.
Дослідження та вивчення динаміки туристичних потоків в Закарпатській області дає можливість виявити тенденції розвитку туристичної діяльності в Закарпатській області. Отже, за період з 2000 по 2010 роки кількість туристів, обслуговуваних суб’єктами туристичної діяльності України, зменшилася на 92695 тис. осіб або на 64%. У 2010 році порівняно з 2009 роком загальна кількість туристів зменшилася на 4240 тис. осіб або на 7,5%. Туристичними послугами у 2010 році скористалися 52080 тис. осіб, з яких 8425 тис. осіб – іноземні туристи, 11423 тис. осіб – туристи – громадяни України, які виїжджали за кордон, 32232 тис. осіб – внутрішні туристи. Кількість іноземних туристів, які відвідали регіон на протязі досліджуваного періоду з 2000 по 2010 роки збільшилася на 2014 тис. осіб або на 31,4%. Кількість екскурсантів у 2010 році порівняно з 2009 роком зменшилася на 6341 тис. осіб або на 22,3%. Результати дослідження розраховані автором на основі статистичної інформації.
Рис. 1. Динаміка туристичних потоків в Закарпатській області за 2000–2010 роки
Для аналізу тенденцій розвитку туристичної діяльності в Закарпатській області автором було проаналізовано діяльність туристичних організацій в Закарпатській області (рис. 2) і було отримано такі результати.
Рис. 2. Динаміка діяльності туристичних організацій в Закарпатській області
за 2000–2010 роки
Кількість організацій, що мали ліцензії на здійснення туристичної діяльності, у 2010 році порівняно з 2000 роком зросла на 50 одиниць або на 80,6%. У 2010 році порівняно з 2009 роком кількість туристичних організацій зросла на 18 одиниць або на 19,1%. Кількість туроднів , наданих туристам, за досліджуваний період зменшилася в регіоні га 546,9 тис. або на 72,5%. У 2010 році порівняно з 2009 роком кількість туроднів , наданих туристам, зменшилася на 11,4 тис. або на 5,2%. Середньооблікова кількість працівників у 2010 році порівняно з 2009 роком скоротилася на 57 осіб або на 12,6%.
Для визначення тенденцій позиціонування Закарпатської області на ринку туристичних послуг, необхідно проаналізувати стан туристичних послуг регіону на зовнішньому ринку. Останні роки були досить сприятливим для розвитку туристичного ринку Закарпатської області. У міжнародному сегменті найпомітніше зростали туристичні потоки у 2010 році із сусідніх країн – Країни Європи (59,6%) та країн колишнього Союзу (37,7%). Туристичний потік із країн ЄС зріс у 2010 році в основному за рахунок збільшення кількості тих, хто приїхав із Чехії, Угорщини, Словаччини, Польщі, Німеччини, Австрії.
Рис. 3. Динаміка туристичних послуг на зовнішньому ринку в Закарпатській області за 2000–2010 роки
Важливим показником тенденційного розвитку туристичної діяльності в Закарпатській області є динаміка туристичних послуг на зовнішньому ринку. Експорт туристичних послуг в регіоні за період 2000 – 2010 роки зріс на 444,9 тис. дол.. США або на 159,2%. Імпорт туристичних послуг в регіоні за досліджуваний період зріс на 1588,6 тис. дол. США або у 4 рази. В структурі експорту послуг та імпорту послуг переважають послуги готелів та ресторанів. Частка послуг бюро подорожей та туристичних агентств в експорті та імпорті туристичних послуг також зростає. У 2010 році в експорті туристичних послуг послуги бюро подорожей та туристичних агентств складають 58,2 тис. дол.. США, а в імпорті туристичних послуг послуги бюро подорожей та туристичних агентств складають 13,6 тис. дол.. США.
Висновки. Туризм в Україні та в Закарпатській області, зокрема, може і повинен стати сферою реалізації ринкових механізмів, джерелом поповнення державного та місцевих бюджетів, засобом загальнодоступного і повноцінного відпочинку та оздоровлення, а також ознайомлення з історико-культурною спадщиною та сьогоденням нашого народу і держави. Результати дослідження показали, що розвиток туристичної діяльності в Закарпатській області має свої тенденції та особливості. В регіоні існують всі передумови для розвитку туризму: історичні, географічні, природні, економічні, соціально-демографічні. Аналіз показників динаміки туристичних потоків показав, що коливання за роками кількості туристів зростає. Діяльність туристичних організацій регіону характеризується позитивним зростанням. Динаміка туристичних послуг в Закарпатській області на зовнішньому ринку є також позитивною. Туристична галузь, хоч і повільними кроками, починає збільшувати свої показники. Тенденції розвитку туристичної діяльності в Закарпатській області є позитивними, а отже, можливості для пожвавлення туризму,що часто є каталізатором, що спричиняє як активний розвиток окремих галузей економіки, так і соціально-економічний розвиток цілих країн.
Список використаних джерел:
1. Про Основні напрями розвитку туризму в Україні до 2010 року. Указ Президента України документ 973/99, редакцiя вiд 10.08.1999. База даних "Загальне законодавство" Верховної Ради України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=973%2F99
1. Закарпаття – санаторії та туризм: Статистичний щорічник / Головне управління статистики. – Ужгород, 2011. – 100 с.
2. Бондарук Н. Розвиток туризму в Україні: перспективи, проблеми та шляхи їх вирішення [ Електронний ресурс ] / Н. Бондарчук. – Режим доступу: http://conf-cv.at.ua/forum/24-124-1