Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Грінченко Р.В.
Одеський національний економічний університет, Україна
НАСЛІДКИ ВПРОВАДЖЕННЯ СТРАТЕГІЙ ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ У ЖИТЛОВЕ БУДІВНИЦТВО
Проблема забезпечення населення житлом виступає дуже гострою в умовах сучасної України. Одним із основних напрямів активізації будівельної діяльності та збільшення обсягів введення в експлуатацію житла сьогодні виступає формування будівельними підприємствами стратегій залучення інвестицій. Сучасні умови господарювання та політична нестабільність економіки країни вимагає значних перетворень у подальшому розвитку будівельних підприємств, створенні таких стратегій залучення інвестицій, які будуть здатні вирішити усі необхідні завдання із урахуванням можливостей адаптації до конкретних умов діяльності в Україні.
У наукових публікаціях вчених досить широко розглядаються проблеми та варіанти залучення інвестицій у житлове будівництво [1-11]. Але сьогодні досліджуються можливі наслідки впровадження стратегій залучення інвестицій у практичну діяльність. У зв’язку із високою важливістю цього питання дана проблема потребує подальшого розгляду та доповнення.
Ціллю даної статті є теоретичне обґрунтування основних наслідків впровадження стратегії залучення інвестицій як на рівні будівельних підприємств, та і на регіональному, і загальнодержавному рівнях.
Можна констатувати, що світовий досвід та аналіз сучасного стану залучення інвестицій у житлове будівництво свідчать про недоцільність формування стратегій залучення інвестицій на одному тільки рівні, тобто на рівні тільки будівельних підприємств. Так як існує багато особливостей залучення інвестицій у будівництво на рівні кожної окремої держави, регіону, необхідно створити та впровадити комплексну стратегію, яка буде об’єднувати державну, регіональні та стратегії залучення інвестицій будівельних підприємств.
Враховуючи сучасний стан економіки України, існуючий стан державного та регіонального регулювання житлового будівництва та тенденції розвитку житлового будівництва, залучення інвестицій до нього можна очікувати досягнення наступних показників внаслідок впровадження стратегій залучення інвестицій у житлове будівництво:
1. Показники на рівні держави та регіонів:
- зростання інвестицій у будівництво залучених будівельними підприємствами за рахунок усіх джерел фінансування. Внаслідок впровадження стратегій залучення інвестицій у будівництво може підвищитись довіра населення та інших інвесторів до інвестування у проекти житлового будівництва будівельних підприємств, з’являться можливості акумуляції додаткових джерел інвестицій, що може призвести до зростання інвестицій у житлове будівництво на рівні держави;
- збільшення обсягів введення в експлуатацію житла. У результаті збільшення інвестицій у житлове будівництво можна очікувати відповідне збільшення введення в експлуатацію житла;
- зростання обсягів виконаних будівельних робіт та суміжних із житловим будівництвом галузей економіки (наприклад галузі виробництва будівельних матеріалів).
Остаточний достовірний прогноз не може бути здійсненим у даному випадку у зв’язку із високою динамічністю, нестабільністю та складністю процесів у житловому будівництві, а також у зв’язку із високим рівнем ризику житлового будівництва. Але ж безсумнівним зостається позитивний прогноз розвитку залучення інвестицій при впровадженні та реалізації стратегій залучення інвестицій.
2. Показники на рівні будівельних підприємств.
У процесі дослідження автором було здійснено спробу впровадження у практичну діяльність будівельних підприємств здобутків по формуванню стратегій залучення інвестицій будівельними підприємствами. Отримані результати свідчать про значне зростання основних показників діяльності усіх досліджуваних будівельних підприємства після формування та впровадження стратегій залучення інвестицій: збільшення кількості працюючих на будівельних підприємствах, чистого доходу та чистого прибутку від реалізації житла, зменшення середньозваженої вартості залучених інвестицій та терміну окупності інвестицій, збільшення рентабельності капіталу, але й незначно зросли витрати на формування і реалізацію стратегій залучення інвестицій у житлове будівництво будівельними підприємствами. Найголовнішим показником ефективності стратегій залучення інвестицій у житлове будівництво для будівельних підприємств виступає зменшення середньозваженої вартості залучення інвестицій у житлове будівництво на 1,6-1,8%.
Але слід підкреслити, що формування стратегій залучення інвестицій у житлове будівництво будівельними підприємствами у результаті їх впровадження у практичну діяльність, на думку автора, призведуть до збільшення обсягів залучення інвестицій у житлове будівництво будівельними підприємствами, збільшення виконання будівельних робіт, збільшення кількості працюючих на будівельних підприємства, збільшення обсягів введення в експлуатацію житла, збільшення рентабельності житлового будівництва, збільшення податкових надходжень до бюджету, розвитку суміжних із житловим будівництвом галузей економіки країни. Але, перш за все, буде виконане найважливіше соціальне завдання будь-якої держави – забезпечення населення житлом. Також значно підвищиться зайнятість населення країни, що призведе до зростання рівня життя населення країни.
Список використаних джерел:
1. Анін В.І. Теоретико-методологічні основи функціонування будівельних організацій в конкурентному середовищі: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня докт. екон. наук: спец. 08.07.03 «Економіка будівництва» / В.І. Анін. – К., 2005. – 46 с.
2. Залунин В.Ф. Организационно-экономические стратегии и тактики строительных организаций в условиях рынка: а втореф. дис с . на соискание наук. степени д окт . эк он . наук: спец. 08.08.02 / В.Ф. Залунин / Украинская национальная металлургическая академия. – Днепропетровск, 2000. – 40 с.
3. Інноваційні концептуальні та формально аналітичні інструменти обґрунтування, підготовки та впровадження будівельних інвестиційних проектів: монографія / С.А.Ушацький, В.О. Роколенко, Г.В. Лагутін, О.А Тугай, Н.О. Борисова, О.С. Рубцова. – К.: Вид-во Європейського університету, 2008. – 208 с.
4. Іпотечне кредитування: теоретичні основи іпотеки, інструменти і моделі фінансування та рефінансування житлового будівництва: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / О.С.Любунь, О.І. Кіреєв, В.М. Домрачев, М.П. Денисєнко. – 2-е вид., переоб. і доп. – К.: Вид-во Європейського університету, 2006. – 299 с.
5. Кравченко В.І. Фінансування будівництва житла: Новітні тенденції / В.І. Кравченко, К.В.Паливода. – К.: Вид. дім. «Києво-Могилянська академія», 2006. – Ч. 1. – 175 с.
6. Кравченко В.І. Фінансування будівництва житла: Новітні тенденції / В.І. Кравченко, К.В.Паливода. – К.: Вид. дім. «Києво-Могилянська академія», 2006. – Ч. 2. – 131 с.
7. Манцевич Ю.М. Соціально-економічні проблеми розвитку житлового господарства України і стратегія його удосконалення: монографія / Ю.М. Манцевич. – К.: Профі, 2007. – 388 с.
8. Рижакова Г.М. Економічна діагностика та багатокритеріальна оптимізація портфелю будівельних інвестицій : автореф. дис. на здобуття наукового ступеня канд. екон. наук: 08.07.03 / Г.М. Рижакова / КНУБА. – К., 2006. – 22с.
9. Чалый И. Доверительное управление средствами в системе финансирования строительства / И. Чал ы й . – Х., 2007. – 389 с.
10. Черняк В.З. Экономика строительства и коммунального хозяйства / В.З. Черняк. – М., 2003. – 623 с.
11. Шилов Е.Й. Економіка будівництва. Інвестиції та їх регулювання. Визначення ефективності інвестиційних проектів / Е.Й. Шилов, А.Ф. Гойко. – К., 2003. – 84 с.