Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

VII Международная научно-практическая Интернет-конференция "АЛЬЯНС НАУК: УЧЕНЫЙ – УЧЕНОМУ" (15-16 марта 2012 года)

К.е.н. Андросова О.Ф., Яковлєва Т.В.

Запорізький національний технічний університет, Україна

ХАРАКТЕРИСТИКА ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В УКРАЇНІ

В центрі уваги розвитку економіки та національного господарства знаходиться питання інвестування. Такий стан пов'язаний з тим, що інвестиції безпосередньо торкаються основ господарської діяльності, визначаючи процес економічного зростання загалом.

Сьогодні інвестиції, як вкладення капіталу в об’єкти підприємницької та інших видів діяльності з метою отримання прибутку, є умовною гарантією структурних зрушень у народному господарстві, якісного підвищення показників господарської діяльності на макро- та макрорівнях, зростання темпів технічного і технологічного прогресу та виходу з економічної кризи. Визначено, що збільшення прямих іноземних інвестицій на 1% спричиняє зростання ВВП на 0,4 %. Таким чином, активізація інвестиційного процесу – це з один механізмів соціально-економічних перетворень.

Для розвитку українського суспільства надзвичайно важливо вивчити основні напрямки інвестиційних потоків в країну, визначити особливості та тенденції інвестування за окремими галузями – це дозволить сформувати науково обґрунтовану інвестиційну політику.

Тож, першочергово, розглянемо відображення у відсотковому складі прямих іноземних інвестицій в Україну за країною походження.

Рис. 1. Прямі іноземні інвестиції в Україну

 

З рис. 1 можна зробити висновок, що основні надходження йдуть з країн ЄС – це близько 79%, для країн СНД – цей показник становить 8%. Тобто, потенційних інвесторів зручніше знайти в країнах, що входять до складу Європейського Союзу, враховуючи вже сформований досвід роботи та тенденції розвитку інновацій.

Але, звичайно, такий погляд є узагальненим і потребує конкретизації для визначеної галузі та певних умов співпраці.

Тому, доречно розглянути склад прямих іноземних інвестицій в Україну за галузями. Аналізуючи інформацію з джерел Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, можна зазначити, що найбільший потік інвестицій направлений в фінансову діяльність (33,69%) та переробчу промисловість (27,93%). В першу трійку, за об’ємами надходжень, увійшли також операції з нерухомим майном (10,64%).

Важливим аспектом вивчення інвестиційного клімату є розгляд рейтингів інвестиційних ризиків. За експертними оцінками найбільш інвестиційно-непривабливими галузями є земля, банківська сфера, нерухомість, будівництво, страхування, будівельні матеріали, рекламна, автомобільна галузь, металургія та вугільна галузь. Розглянемо кожну галузь окремо.

- Земля. Хоча в останній час риск в даній галузі дещо знизився, враховуючи тенденцію зменшення цін на товар цього сектору, ситуація досить неоднозначна. Основною перепоною є капіталомісткість галузі, законодавча невизначеність та значна залежність від суміжних галузей будівництва та нерухомості – це спонукає інвесторів перейти до більш стабільних галузей бізнесу.

- Банківська галузь. Основний ризик – жорстка прив’язка до курсів валют. І як наслідок, високі темпах інфляції і високі кредитні ставки зменшують потенційний прибуток банківської системи, що ставить її на грань технічного дефолту в разі будь-якого істотного потрясіння.

- Нерухомість. Головним моментом у формуванні тренда розвитку ринку стала низька купівельна спроможність населення та її постійне зниження через істотне підвищення цін на товари першої необхідності і різке зменшення обсягу накопичень. Також додатковий вплив роблять і високі процентні ставки по позиках, що не дає ринку необхідного припливу фінансування.

- Будівництво. Активна фаза підготовки до Чемпіонату ЄВРО-2012 трохи збільшила завантаження існуючих потужностей галузі, але треба враховувати, що це тимчасове явище, тому питання окупності створеної інфраструктури залишається відкритим . Аналогічна ситуація характерна для будматеріалів.

- Страхування. Життєздатність галузі страхування сильно залежить від стану споживчих ринків, а особливо сегментів з капіталомістким товаром, який купується в кредит і забезпечує наявність припливу клієнтів з високим рівнем прибутковості для страхових компаній. Як показує практика, більш звичні стандартні страхові продукти або сегменти обов'язкового страхування не приносять сьогодні достатнього обсягу прибутку для ведення успішного та інвестиційно-привабливого бізнесу.

- Рекламна галузь. Основна загроза даного сегменту ринку – це його перенасиченість, тобто фактичний надлишок виробничих площин.

- Автомобільна галузь. Головною причиною, яка суттєво вплинула на стан автомобільного ринку України та автомобільної галузі в цілому, стало зниження реальних доходів населення, що позначається на рівні платоспроможності та реальної можливості купувати капіталомісткі товари.

- Металургія. Незважаючи на очікування швидкого зростання цін на метал в світі, не варто забувати, що зміна цін носить хвилеподібний характер, і різке зростання змінюється різким і глибоким падінням, яке може привести до ситуації, в яку потрапила галузь металургії, та й вся країна в цілому, восени 2008 року. Основними загрозами для даного ринку в основному вважаються недостатньо сучасні технології, різке підвищення цін і зміна споживання, але в українській металургії до даних факторів додається ще й специфічний фактор собівартості виробництва, що виражається в стабільності курсу валют в країні при дуже високому рівні інфляції. Саме останній фактор і може суттєво вплинути на внутрішній ринок і на стійкість галузі в разі будь-яких економічних коливань.

В такій ситуації головною задачею держави стає створення законодавчо привабливих умов, що дозволить інвесторам навіть за нестійкої кон’юнктури ринку мати впевненість в надійності вливань. Законодавче поле з питань інвестиційної діяльності розвивається досить інтенсивно. Значним кроком розвитку інвестиційного сектору економіки стала розробка «Національних проектів» – основи економічних реформ в країні.

Висновок. В даній роботі проаналізовано основні напрямки інвестиційних потоків за країнами надходження та галузями, розглянуті найбільш ризикові сектори ринку для капіталовкладень. Дана інформація дозволяє сформувати погляд на інвестиційні відносини в Україні та визначити напрями розвитку.

Тож, для максимізації прибутку від інвестиційної діяльності інновації та відповідні ресурси необхідно направляти у пріоритетні напрями науково-технічного прогресу. Але розвиток високотехнологічних виробництв можуть дозволити собі лише ті країни, що здатні забезпечити високий рівень науки, техніки, культури, освіти та організації виробництва.

Аналіз надходження іноземних інвестицій в Україну свідчить, що на сьогодні держава ще не створила належної бази для залучення капіталів з-за кордону. Тому, найважливішими умовами залучення інвесторів – є стабілізація макроекономічного середовища, а також подальше удосконалення законів і нормативних актів.