Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Ядуха С.Й.
Хмельницький національний університет, Україна
ЕТАПИ РОЗРОБКИ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ ПРИРОДООХОРОННОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
Проведення заходів з охорони навколишнього середовища має на увазі технічні та технологічні зміни існуючих умов на підприємствах і вимагає значних фінансових витрат. У зв’язку з цим будь-яка природоохоронна діяльність з точки зору окремо взятого підприємства повинна розглядатися як індивідуальний інвестиційний проект. Метою розробки інвестиційного проекту природоохоронного призначення є з’ясування технічної можливості та екологічної необхідності реалізації конкретних способів вирішення завдань з охорони навколишнього середовища. Усвідомлене рішення про інвестування в природоохоронні об’єкти може бути прийнято тільки на основі детально опрацьованого інвестиційного проекту.
Життєвий цикл інвестиційного проекту природоохоронного призначення – це тривалість часу від моменту зародження інвестиційної ідеї до моменту її повної реалізації або ліквідації об’єкту у разі потреби. Розробка еколого-орієнтованого інвестиційного проекту, на наш погляд, може бути представлена у вигляді циклу, що складається з трьох окремих фаз: передінвестиційної, інвестиційної та експлуатаційної. Кожна з цих фаз, в свою чергу, підрозділяється на стадії й етапи, деякі з них містять такі важливі види діяльності як консультування, проектування та виробництво. Універсального підходу до розподілу фаз інвестиційного циклу на етапи немає, так як необхідно звертати увагу на особливості і умови реалізації екологічного проекту. Зміст робіт на кожній з фаз представлено на рис. 1.
У передінвестиційній фазі мають місце кілька паралельних видів діяльності, які частково поширюються і на наступну, інвестиційну фазу. Проектні та консультаційні роботи виконуються у всіх фазах проектного циклу. Однак вони особливо значимі в передінвестиційній фазі, оскільки успіх або провал інвестиційного проекту природоохоронного призначення залежить, в першу чергу, від технічних, екологічних, фінансових та економічних рішень, а також їх інтерпретації, особливо при розробці техніко-економічного обґрунтування.
Рис. 1. Фази розробки інвестиційного проекту з охорони навколишнього середовища
Наступний відрізок часу відводиться під фазу інвестування або фазу здійснення проекту. Вона включає в себе широкий спектр консультаційних та проектних робіт, в першу чергу, і головним чином – у сфері управління екологічним проектом. З моменту введення в дію основного природоохоронного устаткування починається третя стадія розвитку інвестиційного проекту – експлуатаційна фаза. Цей період характеризується початком виробництва продукції або надання послуг та відповідними надходженнями і поточними витратами.
Одним з ключових моментів при розробці інвестиційного проекту природоохоронного призначення є еколого-економічна оцінка природоохоронних заходів. Механізм оцінки представлений автором на рис. 2.
При оцінці необхідно враховувати, що впроваджуваний захід може повністю виключити або знизити один з видів впливу, але при цьому додати або збільшити інший (наприклад, при заміні твердого палива на рідке або газоподібне значно знижується викид нових газоподібних сполук).
Рис. 2. Алгоритм оцінки природоохоронних заходів |
Будь-яка організація в ринковій економіці вирішує завдання поліпшення стану навколишнього середовища разом з підвищенням результатів економічної діяльності організації. Для техніко-економічного обґрунтування вибору найкращих варіантів інвестиційних проектів, що розрізняються між собою по впливу на навколишнє середовище, а також для економічної оцінки фактично здійснених заходів розраховується чистий екологічний ефект. Цільова функція тут включає зниження екологічних збитків і збільшення економічних характеристик діяльності організації за певних обмежень, заснованих на економіці та технологіях. Комплексна оцінка екологічного збитку при розробці управлінського рішення стає обов’язковою.
Для розрахунку еколого-економічного ефекту від реалізації природоохоронних заходів застосовують методику визначення плати за забруднення навколишнього природного середовища.