Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.е.н. Могилевська О.Ю.
«Київський міжнародний університет», Україна
ОСНОВНІ НАПРЯМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДОЛОГІЇ МАРКЕТИНГОВОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ МАШИНОБУДУВАННЯ
Машинобудування є надзвичайно важливим і складним міжгалузевим комплексом економіки України, що відіграє провідну роль у формуванні та вдосконаленні матеріально-технічної бази, реалізує досягнення науково-технічного прогресу, забезпечує комплексну механізацію і автоматизацію виробництва. Зусилля менеджменту значного числа підприємств спрямовані на подальше виробництво і збут продукції, тоді як в розвинутих країнах відбувається перехід на систему управління, що базується на всеохоплюючій маркетинговій концепції з метою формування довгострокових відносин з клієнтами, що приносять прибуток і забезпечує конкурентоспроможність та ефективність бізнесу. Тому теорія маркетингового управління відіграє вирішальну роль в розвитку підприємств та економіки в цілому більшості держав світу.
Виходячи з необхідності виконання мети системи менеджменту, в ході проектування організаційної і виробничої структур підприємства повинні дотримуватися вимог системного і комплексного підходів, принципів організованості системи менеджменту.
Якщо кожна система дотримуватиме концепцію маркетингу по орієнтації діяльності на зовнішніх і внутрішніх споживачів, то якість їх виходу буде високою. Для реалізації цієї концепції необхідно спочатку аналізувати якість взаємозв'язку із зовнішнім середовищем, приймати на основі аналізу міри по забезпеченню високої якості виходу і тільки потім підвищувати якість процесу в самій системі, тобто стабілізувати управління, підвищувати його ефективність, організованість. В даний час на підприємствах машинобудівного комплексу замість маркетингового підходу в основному застосовують виробничий підхід, орієнтований спочатку на вдосконалення технології і організації в самій системі і тільки потім на поліпшення решти компонентів системи. Якщо якість входу не відповідає вимогам забезпечення конкурентоспроможності виходу системи, у результаті можна одержати нульовий результат.
Для реалізації ефективної маркетингової концепції необхідно переглянути стару і розробити нову систему менеджменту, науково-методичні і нормативні документи з усіх питань функціонування і розвитку фірми. Засоби для задоволення обох категорій потреб (клієнта і організації) діляться, по суті, на три частини: завоювання нових потенційно вигідних клієнтів, забезпечення утримання існуючих вигідних клієнтів і повернення вигідних клієнтів, які залишили підприємство раніше. Для досягнення цих цілей підприємство повинне використовувати найбільш загальний набір стратегій:
- розширювати і оновлювати асортимент продуктів або послуг, пропонованих різним клієнтам;
- залучати потенційно вигідних нових і колишніх клієнтів до покупки пропонованих продуктів і послуг;
- гарантувати утримання існуючих клієнтів, задовольняючи їх потреби на сто відсотків;
- збільшувати частку підприємства на цільових сегментах ринку, які воно визначило як привабливі для себе.
Підприємства стали прагнути побудувати тісніші взаємини зі своїми клієнтами за допомогою цілого ряду схем стимулювання лояльності клієнтів, наприклад, пропонуючи своїм постійним клієнтам спеціальні зручності в обслуговуванні або знижки. Головна увага при вимірах результатів маркетингової діяльності тепер змістилася у бік тенденцій оновлення бази клієнтів, розуміння поведінки клієнтів і ефективності ініціатив, направлених на підвищення показника утримання клієнтів, і особливо у бік розуміння впливу цих моментів на фінансові показники і витрати, пов'язані з цим. На сьогоднішній день є значне число дослідницьких напрацювань про моделі поведінки клієнтів, які можуть з успіхом застосовуватися в багатьох галузях промисловості, зокрема в машинобудуванні.
Ефективність маркетингу буде високою при дотриманні наукових підходів і принципів менеджменту. Маркетинговий підхід передбачає орієнтацію підсистеми при рішенні будь-яких задач на зовнішніх і внутрішніх (по виробничому ланцюжку) споживачів. Наприклад, вибір стратегії підприємства повинен здійснюватися на основі аналізу існуючих і прогнозування майбутніх потреб в даному виді товару або послуг, стратегічної сегментації ринку, прогнозування життєвих циклів майбутніх товарів, аналізу конкурентоспроможності товару фірми і конкурентів, прогнозування їх конкурентних переваг, прогнозування механізму дії закону конкуренції. Маркетинговий підхід слід застосовувати при рішенні будь-якої задачі в будь-якому підрозділі підприємства.
При вживанні маркетингового підходу пріоритетами вибору критеріїв винні бути:
- підвищення якості всіх процесів;
- підвищення якості об'єкту (виходу системи);
- економія ресурсів у споживачів за рахунок підвищення якості об'єктів;
- економія ресурсів у виробництві об'єкту за рахунок реалізації науково-технічного прогресу, вдосконалення системи менеджменту.
Головна задача маркетингової стратегії – формування конкурентної переваги, оскільки згідно теорії мікроекономіки, економічний прибуток заробляється на перевагах: кількості товарів і їх якості. Крім того, маркетингова стратегія може сприяти зміцненню іміджу підприємства. Таким чином, визначені місією, конкурентним статусом і конкурентною перевагою принципи, правила, норми і орієнтири фірми дають стійку базу для ухвалення яких-небудь рішень в організації і розробці цілісності стратегії. Питання лише в тому, щоб ця стратегія була прийнятною для зовнішнього і внутрішнього середовища підприємства.
Дослідження, проведені в різних країнах, показали, що для досягнення лідерства і збереження конкурентних переваг на ринку, ключовими змінами в управлінні винні стати чітке прогнозування і грамотна організаційна побудова свого бізнесу. Для ведення ефективного бізнесу необхідно: простота і ясність цілей, можливість їх оцінки; цілі, стимулюючі до більш високих досягнень; досягнення мети; комунікабельність між акціонерами, від вищого керівництва до молодших структур; можливість для всіх співробітників внести свій внесок.