Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

VII Международная научно-практическая Интернет-конференция "АЛЬЯНС НАУК: УЧЕНЫЙ – УЧЕНОМУ" (15-16 марта 2012 года)

К.е.н. Корнєєв  М.В.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, Україна

ІСТОРИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ РОЗВИТКУ СЕКТОРУ НЕ ФІНАНСОВИХ КОРПОРАЦІЙ В УКРАЇНІ

В умовах нестабільності фінансово-економічної ситуації в світі українська економіка виявила свою залежність від кон’юнктури світових ринків, слабку організацію регулювання та банківського нагляду, неспроможність вітчизняних фінансових установ зберегти платоспроможність та стійкість. Сектор не фінансових корпорацій, як основний виробник доданої вартості, найбільший створювач робочих місць та виробник товарів і послуг першої необхідності зазнає значних втрат внаслідок таких подій. Зміна орієнтацій інвесторів, пріоритетів споживачів як за кордоном так і в середині країни залишають виробничий потенціал вітчизняного сектору не фінансових корпорацій не задіяним у виробництві, обміні, розподілі та споживанні суспільного продукту. Враховуючи залежність економіки України від сектору не фінансових корпорацій, його стратегічну важливість для економічного розвитку держави слід дослідити ефективність ведення суб’єктами господарської діяльності та шляхи потенційного приросту ефективності.

Важливим є аналіз інвестиційної діяльності на макроекономічному рівні, що характеризує розвиток суб’єктів господарювання та національної економіки як єдиного цілого. Вивченням та аналізом проблеми формування інвестиційних можливостей за рахунок внутрішніх джерел займалися такі вчені, як Н.  Абикаєв , Ю. Пилипенко. Основні положення щодо механізму реалізації інвестиційного потенціалу національної економіки та його вдосконалення викладено у працях А. Пересада, В.  Осецького . Ці вчені приділяли також увагу аналізу особливостей інвестування в Україні. Окремі питання взаємодії банківських установ та суб’єктів реального сектору економіки знайшли відображення у працях деяких вітчизняних та зарубіжних вчених, зокрема, О. І. Барановського, А. В. Васильєва, О. Б. Герасимової, А. О. Єпіфанова, І. В. Сала та ін.

Вітчизняний сектор не фінансових корпорацій потерпає від проблем неефективного використання необоротних та оборотних фондів, програє в боротьбі за споживача закордонним виробникам, відчуває значну нестачу які потребують швидкого вирішення. Цілями роботи є проаналізувати всі аспекти даних проблем, їх вплив на господарство країни та можливі шляхи вирішення.

Починаючи з часів післявоєнної відбудови УРСР, був закладений фундамент для її подальшого промислового типу розвитку. В різні періоди існування СРСР, частка валового продукту республіки у валовому продукті Союзу коливалась в межах 17–33 %. Частка освоюваного валового продукту республіки (джерело інвестицій) в освоюваному союзному валовому продукті коливалась в межах 8–19 %. Така невідповідність у освоєнні створюваного суспільного продукту спровокувала моральне і фізичне зношування основних фондів, адже такі джерела інвестицій як мобілізація коштів населення чи іноземні інвестиції були повністю недоступними або розподілялись централізовано і не користь УРСР. В Радянській Україні в промисловості, сільському господарстві і сфері послуг було зайнято близько 75–80 % населення. Після здобуття Україною незалежності промислові ланцюги та партнерські відносини з підприємства інших, колишніх, республік Радянського Союзу були втрачені, що спровокувало спад ВВП та зайнятості. Так у 1992 р. ріст ВВП складав 0,82 %, а в 1999 році – 0,43 %.

Основними задачами регулюючих органів постав пошук зовнішніх ринків збуту для вітчизняних товарів та переорієнтацію ВПК на мирний комерційний тип функціонування. Більшість підприємств збанкрутіла та припинили свою діяльність, реєстрація безробітних почалася в липні 1992 року і офіційний статус отримувало не більше 1 % населення країни. Реальні дані з приводу зайнятості населення суттєво відрізняються від офіційних з причин навмисного спотворення статистичних даних, відсутності бажання самих безробітних реєструватися у Державній службі зайнятості. Починаючи з 2000 року ланцюговий приріст ВВП ввійшов у позитивний напрям, проте до рівня 1990 року за всі роки незалежності так і не сягнув. На протязі наступного десятиріччя ВВП постійно зростав, але з 2005 року темпи приросту почали знижуватись і 2009 році приріст був меншим 1.

Сектор нефінансових корпорацій займав домінуюче положення як під кутом зору виробника доданої вартості, так у створенні робочих місць. Це основа сучасної української соціально-економічної системи, навколо і на основі якої будуються суспільні відносини.

Результати аналізу частки сектору у ВВП України в період з 2000 по 2010 рр. виявили тенденцію до скорочення частки ВВП що виробляється підприємствами сектору. Це досить важливий фактор, що характеризую поступові трансформаційні процеси. Поліорієнтованість знижує залежність економіки країни від падіння попиту та цін на ринку окремих товарів та диверсифікує ризики тотальних неплатежів чи масового безробіття. Чітко простежується тенденція змін часток окремих галузей сектору не фінансових корпорацій у загальній сумі ВВП. Як і раніше, обробна промисловість є ключовою галуззю господарства України, проте її роль зменшується помірними темпами, теж саме відбувається із часткою видобувної промисловості. Це підкреслює вихід України на світові ринки як виробника товарів та послуг, готових до споживання або вузлів, агрегатів, а не як сировинного придатка. Зростає значимість торгівлі. Негативним є скорочення частки будівництва що свідчить про низьку інвестиційну активність.

Загалом же, тенденція динаміки частки сектору нефінансових корпорацій є спадною, росте частка інших секторів і їх значимість для економіки країни.