Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.мед.н. Іванчук П.Р., к.мед.н . Поліщук О.Ю., д.мед.н . Тащук В.К., к.мед.н . Руснак І.Т.
Буковинський державний медичний університет, м. Чернівці, Україна
Особливості регіонарної скоротливості серця у хворих з постінфарктним кардіосклерозом: реєстр малих міст України
Хвороби системи кровообігу ( ХСК ) складають найбільш поширену групу в структурі захворювань та причин втрати працездатності. Смертність при ХСК обумовлена розвитком ускладнень, одним з яких є серцева недостатність ( СН ). Після виключення із скорочення зони пошкодження розвивається дисфункція шлуночків, збільшення об’єму ЛШ . Процеси ремоделювання та зниження скоротливості за умов розвитку інфаркту міокарда в подальшому маніфестують симптомами СН та значно підвищують ризик смерті.
Метою роботи є визначення гемодинамічних особливостей та процесів ремоделювання порожнин серця за даними ехокардіографічного дослідження з оцінкою стану регіонарної скоротливості у хворих на ІХС у процесі створення реєстру малих міст України.
Обстежених пацієнтів, що поступили на лікування в Обласний клінічний кардіологічний диспансер м. Чернівці, було розподілено за діагнозом: стабільної стенокардії напруги (СС) ІІІ ФК без наявності постінфарктного кардіосклерозу – 1-а група, та – СС ІІІ ФК з наявністю постінфарктного кардіосклерозу – 2-а група.
ЕхоКГ виконували на апараті “ Acuson Iterspec XL” (“ Acuson inc.” , США) в В-режимі, в 2-х та 4-х камерних зображеннях з реєстрацією кінцеводіастолічного та кінцевосистолічного розмірів ( КДР та КСР ) та розрахунком об'ємів ( КДО та КСО ) порожнин серця, загальної фракції викиду ( ЗФВ ). КДО та КСО усіх камер розраховувались за спрощеним правилом Сімпсона . Регіонарна фракція викиду ( РФВ ) розраховувалась з використанням власної математичної моделі втіленій у напівавтоматичному графоаналізаторі , з розрахунком РФВ у 12-ти сегментах, через визначення площі сегменту методом трикутників.
На момент обстеження у всіх хворих на ІХС була досягнута стабілізація гемодинаміки відповідно до стану коронарного резерву. Аналізуючи гемодинамічні показники ЛШ було встановлено, що КДР , КСР , КДО , КСО вірогідно зростали у 2-й групі, а ЗФВ достовірно була більшою у 1-й групі.
Таблиця 1. Гемодинамічні показники ЛШ в залежності від наявності постінфарктного ураження міокарда
Показник |
Групи спостереження |
P 1-2 |
|
1 |
2 |
||
КДР , см |
5,36 ± 0,07 |
5,59 ± 0,09 |
<0,05 |
КСР , см |
3,59 ± 0,06 |
3,86 ± 0,06 |
<0,01 |
КДО , мл |
139,08 ± 4,12 |
154,01 ± 5,39 |
<0,05 |
КСО , мл |
54,70 ± 2,25 |
64,58 ± 2,52 |
<0,01 |
ЗФВ ,% |
60,89 ± 0,76 |
57,82 ± 0,76 |
<0,01 |
При аналізі гемодинамічних показників правого шлуночка ( ПШ ) суттєвої різниці між показниками КДР , КСР , КДО , КСО відмічено не було. ЗФВ ПШ невірогідно була меншою у 2-й групі (59,15 ± 4,46 та 54,86 ± 5,96%, p>0,5). Гемодинамічні показники лівого передсердя ( ЛП ) характеризувалися недостовірним збільшенням у 2-й групі показників КДР , КСР , КДО та КСО . ЗФВ ЛП вірогідно у обох групах не відрізнялася. Дані для правого передсердя (ПП) характеризувалися відсутністю достовірних змін показників КДР , КДО , КСР , КСО та ЗФВ , хоча відмічалося деяке їх зростання у 2-й групі.
Подальший аналіз стосувався динаміки регіонарної ФВ в 12 сегментах. Для ЛШ було характерним загальне зменшення РФВ у всіх 12 сегментах у 2-й групі в порівнянні з 1-ю. РФВ ПШ була зменшеною в 2-й групі у сегментах РФВ1 -3, РФВ7 -9, РФВ12 , а у сегментах РФВ4 -5, РФВ10 -11 дещо переважала таку у 1-й групі. РФВ ЛП у 1-й групі була більшою у сегментах РФВ1 -2, РФВ5 -7 (p<0,05), РФВ12 . РФВ ПП у 1-й групі була більшою, ніж у 2-й у більшості сегментів, а у РФВ5 -8 зміни були достовірні (p<0.01).
Проведене обстеження свідчить, що у всіх пацієнтів з СС ІІІ ФК спостерігаються зміни функціональних показників серця, які свідчать про спрямування процесів ремоделювання ураженого міокарда. У пацієнтів з встановленим діагнозом постінфарктного кардіосклерозу відмічається загальне зниження РФВ для ЛШ , що підтверджується змінами гемодинамічних показників.
Можна відзначити наступні процеси, які відбуваються при ремоделюванні серця: збільшення довжини міоцитів , гіпертрофія клітин, зміщення міоцитів , внаслідок розриву колагенових мостиків, що сприяє зниженню скоротливості та подальшій дилатації ЛШ , фіброз міокарда та апоптоз , який призводить до втрати скоротливих елементів.
При аналізі сегментарної скоротливості ПШ у 2-й групі так само відмічалося зниження показників РФВ у більшості сегментів та гіперкінетичні зміни у сегментах, що відповідають боковій стінці та міжшлуночковій перетинці. Пошкодження ПШ при захворюванні ІХС має у своєму механізмі порушення коронарного кровообігу і збільшення постнавантаження на фоні дисфункції ЛШ і підвищення тиску в легеневій артерії.
Зміни РФВ ЛП свідчать про зменшення скоротливої його здатності у пацієнтів з постінфарктним кардіосклерозом, що можна пов’язати зі зниженням насосної функції ЛШ . Особливості РФВ ПП свідчать про зниження скоротливої здатності ПП у хворих з постінфарктним кардіосклерозом та вказують на компенсаторний характер цих змін, що, імовірно, пов’язані з розвитком СН .
У результаті проведеного дослідження визначені наступні особливості структурно-функціонального стану порожнин серця у хворих на ІХС: компенсаторне збільшення КДР , КСР , КДО , КСО у хворих з наявним постінфарктним кардіосклерозом, зменшення у них величини ЗФВ . Визначені відмінності РФВ для ЛШ , ПШ , ЛП , ПП, у пацієнтів з наявним та відсутнім склеротичним ураженням міокарда. Гіперфункція ПП та ЛП виникають як компенсаторні зміни при розвитку СН , що можна визнати діагностичною ознакою розвитку останньої.