Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.мед.н. Руснак І.Т., д.мед.н . Тащук В.К., к.мед.н . Іванчук П.Р., к.мед.н . Поліщук О.Ю., Басюк В.В.
Буковинський державний медичний університет, м. Чернівці, Україна
Гіпертрофія лівого шлуночка при ішемічній хворобі серця й артеріальній гіпертензії та с-реактивний протеїн
Проблема смертності від серцево-судинної патології та її поширеність в Україні продовжує турбувати кардіологів сьогодення. Актуальність вивчення патогенезу, шляхів попередження, діагностики та можливостей оптимізації лікування беззаперечна.
Гіпертрофія лівого шлуночка (ГЛШ) у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) та ішемічну хворобу серця (ІХС) щільно пов’язана із розвитком коронарної хвороби серця, цереброваскулярної патології, серцевої недостатності (СН), раптової серцевої смерті і загальної смертності, у той час як регрес ГЛШ пов’язується зі зниженням смертності від серцево-судинних захворювань.
Відомо, що С-реактивний протеїн ( СРП) є маркером запалення, предиктором та має сильний зв’язок із кардіоваскулярними подіями, тому цікавим стало д ослідити особливості змін чинників патогенезу ІХС та АГ за проведення навантажувальних тестів та наявності ознак гіпертрофії лівого шлуночка згідно з електрокардіографічним та ультразвуковим дослідженням серця.
Метою дослідження було д ослідити особливості реакції рівня СРП залежно від об’єктивізованих проявів ГЛШ та навантажувальних тестів.
Обстежені пацієнти зі стабільною стенокардією (СС) ІІ функціонального класу, гіпертонічною хворобою (ГХ) ІІ ст . та проявами серцевої недостатності (СН) І-ІІА ст.
Всім проведено обстеження, що включало аналіз вихідної електрокардіограми (ЕКГ) та ЕКГ на фоні лікування, ехокардіографічне ( ЕхоКГ ) обстеження в М-В режимах, визначення імуноферментним шляхом СРП до проведення велоергометрії (ВЕМ) та на висоті навантаження.
З метою визначення вмісту СРП кров отримували вранці, натще, кубітальним шляхом до та після стаціонарного етапу лікування. Визначення СРП у плазмі крові виконували за допомогою імуноферментного аналізатора « Уніплан » (фірма « Пикон », Росія) з використанням тест-систем DAI ( США ) .
Cтатистична обробка отриманих результатів проведена згідно з даними у вигляді середнього значення і стандартної помилки середнього ( M + m ) в умовах математичної обробки в межах електронної бази та программи “Microsoft Excel” (Microsoft, США) з оцінкою ступеня вірогідності відмін між групами за використання непараметричних і параметричних методів .
При зіставленні показників у динаміці першого парного (початок і на висоті стрес-тесту) і обстеження на висоті повторної ВЕМ визначено наступне.
Аналіз розподілу вмісту СРП свідчив про недостовірне переважання показника на початку дослідження при позитивній пробі навантаження перед її проведенням (70,0 + 1,8 і 7,3 + 1,5 мг/л, р>0,5) і на висоті дослідження (6,7 + 1,8 і 7,5 + 1,4 мг/л, р>0,5) та суттєва достовірна різниця при обстеженні в подальшому на фоні лікування і повторного стрес-тесту (5,6 + 1,1 і 9,2 + 1,1 мг/л, p <0,05).
Наступним завданням дослідження було зіставлення вмісту СРП з ЕКГ-проявами ГЛШ. У розподілі пацієнтів із відсутніми/наявними ЕКГ-критеріями ГЛШ визначено наступне. Важливим виявився факт суттєвого достовірного переважання показника СРП за використання критерію Стьюдента при зіставленні груп залежно від відсутніх/наявних ЕКГ-критеріїв ГЛШ у групі з наявними ознаками ГЛШ (5,8 + 1,2 і 11,4 + 0,4 мг/л, р<0,001), збереженням вказаної залежності на висоті навантаження (5,8 + 1,1 і 11,4+0,5 мг/л, р<0,001) та недостовірно у віддаленому періоді (5,8 + 1,3 і 9,4 + 2,6 мг/л, р>0,2),
Наступне зіставлення стосувалось ознак ГЛШ за даними ЕхоКГ . Важливим є той факт, що за позитивних ознак ГЛШ при ЕхоКГ обстеженні відмічено достовірне переважання показника СРП як на початку дослідження ( 5,8 + 0,9 і 11,1+0,3 мг/л, р<0,001), так і на висоті ВЕМ ( 5,9 + 0,9 і 11,1 + 0,3 мг/л, р<0,001) та після проведеного лікування на фоні повторного обстеження ВЕМ ( 6,5 + 0,9 і 9,9 + 0,8 мг/л, р<0,02).
Враховуючи визначену роль СРП у розподілі показників, що вивчаються, розглянуто асоціації між СРП та іншими параметрами. З’ясувалось, що реєструється цікавий зв’язок між збільшенням СРП і зростанням індексу маси тіла (ІМТ). Так, у розподілі ІМТ ?25 та ?30 кг/м 2 визначене достовірне переважання СРП залежно від ІМТ ?30 кг/м 2 як на початку дослідження ( 4,1 + 1,6 і 8,63 + 1,1 мг/л, р<0,05), так і на висоті навантаження ( 4,3 + 1,5 і 8,9 + 0,9 мг/л, р<0,02), на висоті повторного навантаження ( 4,4 + 1,6 і 8,6 + 0,7 мг/л, р<0,05),
Отже, за оцінки вмісту С-реактивного протеїну при парних стрес-тестах доведено несприятливий розподіл С-реактивного протеїну з достовірним збільшенням показника за наявної гіпертрофії лівого шлуночка .
Перспективами подальших досліджень буде визначення розподілу рівнів гуморальної ланки патогенезу гіпертонічної хвороби відносно статевих та вікових детермінант розподілу пацієнтів.