Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.пед.н. Гордійчук О.Є.
Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича , Україна
Підготовка висококваліфікованих кадрів до навчання дітей з особливими потребами
Нині входження системи освіти України до єдиного освітнього європейського простору зумовлює її модернізацію та реформування, що пов’язано з дотриманням міжнародних вимог щодо забезпечення рівних прав на здобуття освіти громадянам України, в тому числі громадянам з особливими потребами.
Так, з 2001 року у 20 навчальних закладах різних областей України впроваджено Національний українсько-канадський проект «Інклюзивна освіта для дітей з особливими освітніми потребами в Україні», в рамках якого Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України відпрацьовується нормативно-правова база та інклюзивні технології навчання. На жаль, Чернівецька область не потрапила до цього проекту. Але відповідно до заходів, затверджених наказом Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 03.02.2010 р. № 37 у загальноосвітніх навчальних закладах кожного району створені базові навчальні заклади, які впроваджують інклюзивну модель навчання, напрацьовують досвід роботи у сучасних умовах .
Зокрема, важливу роль у підготовці висококваліфікованого фахівця відіграє курсова перепідготовка. З цією метою в області впроваджуються курси «Вступ до інклюзивної освіти» для вчителів, «Лідерство та інклюзивна освіта» для керівників навчальних закладів, які є рушійною силою впровадження інклюзивного навчання, мають вплив на створення сприятливого освітнього середовища. Для підвищення фахової компетентності проводяться семінари, «круглі столи» [2].
Так, за Концепцією [3], для організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, має працювати вчитель, вихователь, асистент вчителя, медичний працівник, батьки, практичний психолог, соціальний педагог, логопед, дефектолог. Ось чому для реалізації актуальних проблем інклюзивної освіти необхідна фахова підготовка педагогічних кадрів.
Зокрема, с туденти 5 курсу (освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр») педагогічного коледжу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича в цьому навчальному році мають можливість опановувати курс «Основи інклюзивного навчання» . Програмою передбачено 54 години , з них 30 годин аудиторних та 24 години самостійної роботи [1].
Програма курсу «Основи інклюзивного навчання» побудована згідно з думками і переконаннями автора (О.Є. Гордійчук) про існування такої залежності: чим нижчий рівень інтелектуального розвитку дитини, тим вищим має бути рівень освіченості учителя. Мета курсу полягає в ознайомленні студентів із виникненням і сучасним станом проблеми інклюзивного навчання, виховання й розвитку дітей з особливими потребами та шляхами реалізації окресленого напрямку в умовах загальноосвітнього навчального закладу. Завдання цього курсу спрямовані на те, щоб: ознайомити студентів зі станом, етапами розвитку та актуальними проблемами інклюзивної освіти в Україні; сформувати переконання учнів у необхідності навчання дітей з особливими потребами в умовах загальноосвітнього навчального закладу; підготувати майбутніх фахівців до роботи з учнями з обмеженими функціональними можливостями та їх батьками. Передбачається, що в процесі вивчення дисципліни студент має знати основні історичні етапи розвитку соціальної допомоги особам з обмеженими функціональними можливостями; стан і розвиток інклюзивної освіти в країнах Європи та в Україні; зміст основних нормативних документів щодо впровадження інклюзивного навчання на Україні; особливості психофізичних вад дитини та їх нозологій; необхідність інтегрування школярів з особливостями психофізичного розвитку в загальноосвітні навчальні заклади; вимоги до індивідуального навчального плану дитини з обмеженими функціональними можливостями; вимоги до навчально-методичного та кадрового забезпечення навчання дітей з особливими потребами в умовах інклюзивного навчання; о собливості оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими потребами в інклюзивних класах (групах); значення, сутність, зміст та актуальні проблеми соціальної адаптації для дітей з обмеженими функціональними можливостями в умовах інклюзивної школи; основні проблеми родинного виховання дітей з особливими потребами; в міти характеризувати сучасний стан підготовки дітей з особливими потребами в умовах інклюзивного навчання; окреслювати перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні; аналізувати досвід запровадження інклюзивного навчання в умови загальноосвітнього навчального закладу; застосовувати наочно-дидактичні засоби у роботі з окремими групами дітей; використовувати інноваційні підходи в корекції навчання дітей з особливими потребами; добирати основні форми, методи і прийоми с оціально-педагогічної допомоги сім’ї, що виховує дитину з особливими потребами. З метою реалізації основних теоретичних положень навчальної дисципліни у програмі виокремлено два розділи: «Теоретико-методологічні основи інклюзивного навчання дітей з особливими потребами» і «Шляхи впровадження інклюзивного навчання дітей з особливими потребами в умовах загальноосвітнього навчального закладу» .
Таким чином, філософія інклюзивної освіти перш за все повинна базуватися на переконаннях у необхідності зміни освітньої парадигми – реформуванні шляхом підготовки висококваліфікованих педагогічних працівників. І це – нагальне питання сьогодення.
Список використаних джерел:
1. Гордійчук О.Є. Інклюзивне навчання: метод. рекомендації / О.Є. Гордійчук. – Чернівці: ЧНУ , 2012. – 48 с.
2. Інклюзивна та спеціальна освіта для дітей з особливими потребами // Освіта Буковини. – 2011. – № 40 (112). – С. 1–4.
3. Наказ Про затвердження Концепції розвитку інклюзивного навчання // Початкова освіта. – 2010. – № 42. – С. 3–5.