Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

VII Международная научно-практическая Интернет-конференция "АЛЬЯНС НАУК: УЧЕНЫЙ – УЧЕНОМУ" (15-16 марта 2012 года)

Трофімук К.В.

Класичний приватний університет, м. Запоріжжя, Україна

ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОЇ СПРАВИ ЗА КОРДОНОМ

 

Індустрія готельно-ресторанного бізнесу є невід’ємною складовою економіки України. Подальший розвиток цієї галузі зумовлює удосконалення якості підготовки фахівців, які б відповідали міжнародним вимогам у сфері послуг. Аналіз досвіду підготовки фахівців з гостинності у провідних закладах світу, вивчення зарубіжних програм та основних методів навчання доводить доцільність їх використання при підготовці фахівців з готельно-ресторанної справи.

Особливості підготовки фахівців з готельно-ресторанної індустрії за кордоном досліджували такі науковці: С. Байлік , А. Віндюк , В. Квартальнов , М. Курдакова , К. Стародуб , В. Федорченко та ін. Проте, у наукових працях недостатньо висвітлено питання підготовки до професійного спілкування у майбутніх фахівців з готельно-ресторанної справи.

Мета роботи: проаналізувати особливості підготовки до професійного спілкування фахівців з готельно-ресторанної справи у різних країнах світу.

На основі теоретичного аналізу наукових праць вітчизняних і зарубіжних вчених та навчальних планів університетів різних країн світу з’ясовано, що велику увагу у навчанні менеджерів в індустрії гостинності приділяється різним формам комунікативного мовлення та культурі професійного спілкування. Так в Університеті Флориди при підготовці бакалаврів за спеціальністю “Менеджмент туризму та гостинності” усі основні предмети та форми практики спрямовані на розвиток професійних, комунікативних та аналітичних навичок майбутніх фахівців. Вивчаючи дисципліни – “Мовна комунікація” та “Культура мови та етика професійної поведінки” студенти набувають таких комунікативних умінь та навичок: інформаційний обмін – сприйняття інформації, її розповсюдження, обмін думками, рішеннями, взаємне узгодження дій в умовах організації спільної діяльності; встановлення відносин у системі рольових та міжособистісних зв’язків.

Інститут Ватель (Франція) готує фахівців готельно-ресторанної справи за різними спеціалізаціями . Значна увага приділяється дисциплінам при вивченні яких формується культура професійного спілкування. До них належать:

·        “Менеджмент людських ресурсів” .

·        “Переговори та управління в менеджменті готельного господарства” .

·        “ Спілкування” .

·        “Англійська мова / навички ведення переговорів” .

Ці навчальні програми надають можливість сформувати та максимально розвинути усі необхідні комунікативні навички.

У Великій Британії одним з провідних вищих навчальних закладів, що здійснює підготовку фахівців з готельно-ресторанного менеджменту є Корнуолл – коледж. Серед дисциплін які вивчають різні форми спілкування та комунікативної поведінки є наступні:

1.     “Організаційні навички поведінки та лідерства” .

2.     “Комунікаційний менеджмент” .

3.     “Організація людських ресурсів” .

4.     “Поведінка клієнтів” .

5.     “Корпоративне спілкування” .

6.     “Організація культури спілкування” .

7.     “Етика готельного господарства” .

8.     “Інтегроване ринкове спілкування” .

9.     “Міжнародне спілкування в світовому бізнесі” .

При вивченні дисципліни “Комунікаційний менеджмент” студенти вчаться використовувати комунікаційні стратегії, які включають письмові та усні повідомлення для вирішення проблем і для досягнення професійних цілей на робочому місці. Головною метою даного курсу є допомогти студентам стати більш компетентними, впевненими, і універсальними комунікаторами . Кожен студент готує чіткі і потужні повідомлення – звіти, усні виступи, листи і записки.

“Організація культури спілкування” розвиває знання та навички менеджерів гостинності, необхідні для вирішення цілого ряду проблем переконливої комунікації. Дисципліна заснована на принципах ефективної управлінської комунікації, а також концепції організаційної поведінки та навичок міжособистісного спілкування. Курс знайомить з теорією і принципами переконання і фокусується на їх застосуванні в різних управлінських та лідерських умовах.

“Корпоративне спілкування” цей курс аналізує, до яких компаній звертатися в кризових ситуаціях, працювати зі ЗМІ, управляти людьми і надихати співробітників. Студенти вивчають як традиційні методи комунікації, так і нові комунікаційні технології, такі як блоги , інтернет , електронну пошту, веб-зустрічі та обмін миттєвими повідомленнями.

“Інтегроване ринкове спілкування” – курс розроблений, щоб надати студентам основи та навички, необхідні для розробки, управління та оцінки інтегрованих маркетингових комунікаційних програм. Курс направлений на вивчення культури спілкування в індустрії гостинності. За останнє десятиліття число комунікаційних можливостей доступних для споживачів і, отже, для організацій, зросло в геометричній прогресії. З такою кількістю різних засобів для спілкування, зі споживачами і серед них, працівники повинні підходити до фахового спілкування з базовою підготовкою. Через аудиторні вправи, тематичні дослідження, рекламну критику, он-лайн спостереження та участь, а також спільну роботу з кампаніями, студенти засвоюють навички, необхідні для управління маркетингом кампанії.

Таким чином, зарубіжні вищі навчальні заклади, які готують фахівців для готельно-ресторанної індустрії значну увагу приділяють формуванню професійного спілкування, вивченню ділової етики та різних форм комунікативного мовлення.