Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.біол.н. Вовк С.В.
Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна
ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОЦЕСІ МЕТОДИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ-БІОЛОГІВ
У сучасному світі потреба в комп’ютерних технологіях постійно зростає – вони необхідні й удома, і на робочому місці. Бурхливий розвиток науки й техніки розширює можливості людини: з’явились нові технології з великими пізнавальними ресурсами, які впливають на організацію навчального процесу. Поглиблене вивчення окремих предметів та профільне навчання в загальноосвітніх навчальних закладах прийшло на зміну традиційному. Цей перехід висуває підвищені вимоги до системи методичної підготовки майбутніх учителів-біологів, яка традиційно полягає в цілеспрямованому навчанні студентів різноманітним способам передачі школярам змісту навчального біологічного матеріалу.
Зараз методична підготовка стикається з рядом суперечностей, однією з яких є суперечність між соціальним замовленням суспільства та традиціями системи освіти, які орієнтують учителя біології на роботу в школі минулого століття. Тому вдосконалення професійної майстерності майбутніх фахівців необхідно розглядати як одне з найважливіших завдань методичної освіти, як передумову для усунення вищезгаданого протиріччя. Одним із напрямків розв’язання цієї задачі є розвиток системи методичної підготовки студентів, яка включає не тільки теоретичний та практичний курс методики викладання біології, педагогічну практику, а й спецкурси, інформаційні технології тощо. Зрозуміло, що значних результатів у навчальному процесі можна досягнути лише завдяки широкому застосуванню сучасних інформаційних засобів та технологій навчання.
У загальноосвітніх навчальних закладах можливості комп’ютера ще недостатньо використовуються для розв’язання пізнавальних і навчальних завдань. Однією з причин такого становища є те, що комп’ютерні технології ще не знайшли свого належного застосування. Більшість учителів навіть не знайомі з ними й не мають уяви про способи їхнього використання в процесі навчання. Уроки з використанням комп’ютера в більшості випадків проводять учителі інформатики, які в силу специфіки своєї підготовки слабко уявляють умови, яких слід дотримуватися під час застосування комп’ютерних технологій при вивченні конкретних предметів.
У зв’язку з цим виникла гостра необхідність перегляду завдань і змісту методики викладання біології. Основні переваги сучасних інформаційних технологій (наочність; можливість комплексного використання інформації – будь-яких даних, звуку, графіки, анімації; обробка й зберігання великих обсягів інформації; доступ до світових інформаційних джерел) стали основою підтримки процесу навчання студентів. Тому на виконання вимог сучасності до навчального плану спеціальності „ Біологія“ , за яким ведеться підготовка вчителів-біологів, були внесені відповідні зміни: додані принципово нові навчальні дисципліни, у тому числі й 54-годинний курс „Методика застосування комп’ютерної техніки та технічних засобів навчання при викладанні шкільного курсу біології“ .
Методологічною основою для його розробки стали тенденції, провідні ідеї й напрямки реформування шкільної біологічної освіти, державні освітні стандарти та вимоги освітньо-кваліфікаційної характеристики вчителя біології. Теоретичною базою є педагогіка, методика викладання біології, а практичною – інформатика. Основна мета курсу – підготувати випускників до творчого використання сучасних інформаційних технологій навчання у своїй майбутній професійній діяльності, у процесі самоосвіти й підвищення кваліфікації.
Курс „Методики застосування комп’ютерної техніки…“ містить кілька компонентів: теоретичний зміст, практичну частину, творчу самостійну роботу студентів. У теоретичній частині студенті ознайомлюються із сутністю інформаційних технологій навчання, із сутністю методу проектів взагалі та сутністю телекомунікаційних проектів зокрема; вивчають основи організації проектної діяльності учнів у мережі Internet, правила безпечної роботи в мережі Internet, основи критичного оцінювання веб-ресурсів тощо.
В основу практичної частини курсу покладена програма „ Intel ® „Навчання для майбутнього“ . Студенти навчаються складати дидактичні та методичні матеріали за допомогою текстового редактора Microsoft Word, табличного редактора Microsoft Excel. За допомогою програми Microsoft Publisher навчаємо майбутніх учителів створювати різноманітні публікації, які можна використовувати в навчально-виховному процесі з біології. Особливу увагу приділено роботі з програмою Microsoft PowerPoint, оскільки найчастіше саме її вчитель використовує для демонстрування біологічної інформації.
Значний час відводиться роботі в мережі Internet. На цьому етапі студенти створюють свої власні веб-сторінки за допомогою сервісів компанії Google (безкоштовні блоги та сайти), вчаться розміщувати й оновлювати інформацію, що представлена на цих сторінках. Крім цього, ми навчаємо студентів створювати, розміщувати, зберігати свої документи в мережі Internet за допомогою сервісу Google-документи, надавати спільний доступ до них, створювати гіперпосилання.
Оволодіння теоретичним і практичним змістом дисципліни відбувається паралельно із самостійною розробкою студентами учнівського навчального проекту з біології. Саме його публічним захистом і завершується курс.
Слід зазначити, що інформаційні технології викликають живий інтерес у студентів, бо вони добре усвідомлюють, що й учителі, і їхні учні повинні володіти ними, що школи не можуть залишатися осторонь комп’ютерних технологій. Разом із цим ми завжди підкреслюємо, що недостатньо лише посадити учня до комп’ютера й він одразу засвоїть певний навчальний матеріал. Комп’ютер ніколи на замініть живого спілкування учнів з учителем. Дуже добре, якщо викладач може детально викласти біологічний матеріал, якщо ж ні – ніякий комп’ютер за нього цього не зробить. Тому одним із завдань учителя-біолога в умовах інформаційного суспільства є навчити школярів користуватися інформаційними технологіями та навчатися біології, використовуючи ці технології.