Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Матвєєнко О.В.
Первомайський інститут Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, Україна
Інформаційний обмін і творчий трудовий процес
Праця – найперша умова життя людини, що завжди була і є головною дійовою особою будь-якого трудового процесу. Спілкування людей можливе тільки завдяки інформаційному обмінові. У процесі управлінської діяльності інформація стала більш важливим ресурсом, ніж матеріальні, енергетичні, трудові та фінансові ресурси.
Творчість – це діяльність, спрямована на створення нового, оригінального і яка вимагає від людини не лише відповідних знань, умінь, навичок, таланту, але й виявів інтелектуальної активності, сенситивності (підвищеної чутливості до нового), інтуїції [1, с. 127].
У творчому трудовому процесі окремі члени суспільства набувають рис особистостей, які відбито в індивідуальних формах суспільних відносин. Приведення індивідуальних можливостей людини у відповідність до суспільних вимог неможливе без використання інформації, без її аналізу та синтезу. Людина стає соціально активною за умов уміння спілкуватися, пізнавати нове і створювати нові речі чи послуги.
Формування творчого трудового процесу залежить значною мірою від здатності людини управляти собою та вміння володіти своїми захопленнями і пристрастями. В цьому також значну роль відіграє інформація.
Творчість – багатобічний процес, що охоплює соціальні, розумово-індивідуальні риси, які разом з умінням перетворювати інформацію на знання, а знання – на творчі здобутки, стає підґрунтям для творчості. Інформація після її переробки й використання стає засадою для організації творчого трудового процесу в інформаційному середовищі, де працюють фахівці.
Виділяють наступні складові творчого потенціалу людини. Перша – наявність потреби суспільства в предметній діяльності людини і перетворенні ідеї на конкретний предмет, який можна розглядати з позицій його корисності, що надає йому споживчої вартості і створює суспільну міру кількісної та якісної характеристик творчого потенціалу особи. Особистісні прояви творчості – це базис будь-якого творчого трудового процесу.
Друга – власне ставлення людини до навколишньої дійсності, що формується соціально-економічним середовищем.
Третя – наявність діалектичної системи творча людина – активне суспільство. Діалектика суспільного життя полягає в тому, що власне розуміння і оцінка життєвих ситуацій шляхом прямої взаємодії людини і суспільства дають змоги першій піднестися до рівня свідомого творця нових суспільних відносин.
Четверта складова творчого потенціалу людини – еталон для порівняння результатів праці, оцінки суспільством рівня необхідності функціонування виробничо-енергетичного циклу.
П'ята – інформаційне середовище, що забезпечує дійове інформаційне супроводження творчого процесу шляхом створення умов для використання інформації.
Всі ці складові потребують від людини неухильного вдосконалення свого способу буття, засобів спілкування, пізнання, видів діяльності, тобто перетворення світу і самого себе відповідно до такого вдосконалення. Всі вони можуть діяти тоді, коли кожна людина і суспільство в цілому розуміють значення обміну інформацією у творчому трудовому процесі. Підвищити творчу індивідуальну активність можна тільки шляхом формування інформаційного суспільства [2, с. 89].
Інформаційний обмін виконує наступні функції.
1. Зв'язок бажаного існування (ідеального) з реальним. Шляхом аналітичної обробки інформації людина конкретизує суспільні потреби, в яких можна реалізувати ідею. На цьому етапі інформаційна аналітика виконує функцію пошуку ефективної форми входження особи в соціальну діяльність.
2. Забезпечення відносин у системі об'єкт – суб'єкт у творчому трудовому процесі. Ефективна взаємодія складових системи об'єкт-суб'єкт, тобто створення з предмету праці продукту, потребує спеціальної інформації, що перетворюється людиною на знання.
3. Побудова інформаційно-аналітичних моделей продукту. Володіючи відповідною інформацією, використовуючи наявний у суспільстві інформаційний банк, кожен конкретний суб'єкт діяльності будує цільові інформаційні моделі потреб і засобів їх реалізації.
4. Формування стратегічного і економічного ресурсів творчого трудового процесу. Інформація як продукт відносин у системі об'єкт-суб'єкт є функцією "повноважного представника" об'єктивно діючих законів природи, за суттю своєю не має сили власного саморуху, вона статична і слугує підґрунтям для осмислення ситуації людиною.
5. Забезпечення багатоаспектності аналітичної обробки інформації з метою перетворення її на рушійну силу творчого процесу. Усі сфери людської діяльності грунтуються на аналізі інформації, що є засадою будь-якого трудового процесу. Завдяки інформаційному аналізу відбувається поєднання можливостей людини з інформацією як засадою творчого пошуку.
Підсумовуючи викладене, можна дійти висновків, що творчий трудовий процес ґрунтується на інформації, що є підвалиною творчості, а інформаційна аналітика виконує випереджально-базову функцію в процесі праці [3, с. 115]. Знання закономірностей формування і використання інформації, основних функцій інформаційного обміну на різних рівнях суспільного розвитку стають важливим елементом у процесі підготовки спеціалістів і фахівців для здійснення творчих трудових процесів, без яких прогрес економіки і виробництва неможливий.
Список використаних джерел:
1. Завіновська Г.Т. Економіка праці: навч. посіб. / Г.Т. Завіновська. – К.: КНЕУ, 2000.
2. Лукашевич В.М. Економіка праці та соціально-трудові відносини: навч. посіб. / В.М Лукашевич. – Львів: „Новий світ- 2000” , 2004.
3. Богиня Д.П. Основи економіки праці: навч. посіб. – 2-ге вид., стер. / Д.П. Богиня, О.А. Грішнова. – К.: Знання-Прес, 2001.