Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности" (29-30 марта 2012г.)

Васьков В.Н.

ОКВНЗ « Інститут підприємництва «Стратегія», м. Жовті Води, Україна

ОСОБЛИВОСТІ ОБЛІКУ СПИСАННЯ ЗАГИБЛИХ ПОСІВІВ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОМУ ВИРОБНИЦТВІ

 

Питання особливостей галузевого обліку завжди залишаються актуальними у господарській діяльності підприємств. Існують певні особливості організації бухгалтерської практики у сільськогосподарському виробництві. Ряд провідних фахівців з бухгалтерського обліку у своїх наукових працях постійну дають відповіді на поточні запитання, які виникають у практичній діяльності бухгалтерії сільськогосподарського підприємства. Розглянемо одну із практичних проблем обліку, яка пов’язана із списанням загиблих посівів на полях.

Майже кожен рік в одному або іншому районі України виникають стихійні лиха, які призводять до втрат сільськогосподарського врожаю. Серед причин втрати посівів є неблагоприятні погодні умови та хвороби рослин. Не виключенням є і 2012 рік. У зв’язку з цим на сільськогосподарському підприємстві виникає необхідність відобразити в обліку наслідки втрати врожаю, а також одержати компенсації за втрачений врожай, одержати пільги зі сплати податків. Бухгалтерську процедуру необхідно розпочати з документального оформлення втрат врожаю та підбором законодавчих актів.

Зміст пакету документів різняться в залежності від того, з якою метою оформляється загибель врожаю від стихійного лиха – для одержання страхового відшкодування, оформлення податкових пільг, або одержання компенсації від держави. Але в той же час деякі документи будуть загальними для вищезазначених цілей. Факт стихійного лиха підтверджується:

- висновком Торгово-промислової палати про факт стихійного лиха;

- рішенням Президента України про введення надзвичайної екологічної ситуації в окремих регіонах України, або рішенням Кабінету міністрів України про визнання окремих регіонів пострадавшими від стихійного лиха;

- висновками інших державних органів, які вповноважені засвідчувати форс-мажорні обставини.

Необхідно відмітити, що вказані документи є загальновідомими і загальнодоступними, або їх можна отримати у необхідних органах за місцем знаходження господарства.

Для одержання компенсації від держави керівник господарства звертається з відповідною заявою до районної державної адміністрації за місцем свого знаходження до якої додаються необхідні розрахунки про втрати продукції за підписами керівника і головного бухгалтера господарства, а також форма статистичної звітності № 4-сг (річна) «Посівні площі сільськогосподарських культур під врожай». Спеціальна комісія районного управління агропромислового комплексу обстежує на місці сільськогосподарські культури, визначає площі ушкоджених культур та складає акт з визначенням суми збитків. Витрати на обробку площ на яких в результаті стихійного лиха повністю загинули посіви списується як надзвичайні втрати бухгалтерською проводкою:

Дт 991 – Кт 231 для тієї частини витрат, які здійснюються знову при пересіванні нової культури (вартість насіння, палива, витрати на обробку грунту та посів);

Дт 231 – Кт 231 у розрізі аналітичних статей на пересіяну культуру для тієї частини витрат, які не будуть понесені повторно при пересіванні культур (вартість добрив, витрати на внесення добрив, снігозатримання).

Якщо посіви загинули тільки частково, то витрати, які відносяться до загиблої частини культур, списуються бухгалтерською проводкою:

Дт 991 – Кт 231.

Вказані витрати розраховуються пропорційно площі загиблих посівів.

Якщо підприємство застрахувало ризики загибелі врожаю, то після повідомлення страховій компанії про стихійне лихо та підготовці необхідних документів, представники страхової компанії перевіряють факт загибеллю врожаю і складають акт обстеження. Потім розраховується розмір збитків та страхового відшкодування.

Одержати компенсацію за втрачений врожай сільгосппідприємству цілком реально при умові виконання вищезазначених рекомендацій. Сподіваємося, що наданий матеріал допоможе практикуючим бухгалтерам у вирішені цієї проблеми.

 

Список використаних джерел:

1. Закон України «Про фіксований сільськогосподарський податок» від 17.12.1998 р. за № 320.

2. Методика оцінки збитків від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, затв. Постановою Кабінету міністрів України від 15.02.2002 р. за № 175.