Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности" (29-30 марта 2012г.)

Довбиш Н.С., Рудяков А.В.

ОКВНЗ «Інститут підприємництва «Стратегія», м. Жовті Води, Україна

Підсистема екранної індикації на базі ос android для установок дозиметричного контролю

 

Підприємство «Позитрон GmbH» [1] (м. Жовті Води) займається виготовленням приладів та систем радіаційного контролю різного призначення.

Програмістами підприємства розроблена універсальна програмна платформа для установок дозиметричного контролю. Універсальність платформи полягає в тому, що її можливо використовувати на різних за призначенням приборах дозиметричного контролю, чого не було раніше, оскільки кожен прилад потребував свого унікального програмного забезпечення. Запущено дві лінійки продукції, що використовують дану систему. Одна лінійка являє собою установки РЗБА-04-04м-16 для вимірювання бета-випромінювання від ступень та долонь людини, інша – установки КОРДОН для реєстрації гама- та нейтронного випромінювання від залізничного та автотранспортів. В РЗБА-04-04м-16 використовується одноплатний комп’ютер Mini 2440, а КОРДОН функціонує на базі IBM PC - сумісного ПК (або ноутбука). І одноплатний комп’ютер, і ПК працюють на базі ОС сімейства Linux .

Структура даної платформи складається з трьох компонент:

-    сховище даних;

-    ядро;

-    підсистема екранної індикації.

Принцип роботи платформи полягає у наступному.

Сховище даних представляє собою компоненту, яка взаємодіє з ядром, надаючи дані, які зберігаються в SQLite базі даних. В якості даних виступають скрипти, дизайн для екранної індикації, службова інформація та ін. [ 3 ]. Ця компонента запускається найпершою при старті всієї системи.

Ядро представляю собою компоненту, яка приймає дані з нижнього рівня, обробляє їх, приймає рішення і відповідно виконує запит до сховища. В свою чергу, ядро також віддає необхідні дані екранній індикації на її запит.

Підсистема екранної індикації являє собою компоненту, яка постійно опитує ядро і, в разі прийняття від ядра даних, відображає їх на екрані. Дані надходять у вигляді xml формату, що поміщається у поточну зміну, яку і опитує підсистема екранної індикації.

При розробці описуваної платформи однією з головних умов була кросплатформеність. Тому серед ряду інструментів для розробки було обрано технологію Qt. Також було використано додаткову Qt-библиотеку Qwt для побудови графіків, що відображають рівень радіаційної забрудненості [5] .

Після початку роботи над другою версією платформи виникла необхідність оптимізації. Оптимізація стосувалась як програмної, так і апаратної частини. А саме: одноплатний комп’ютер Mini 2440 на установці РЗБА-04-04м-16 було вирішено замінити на планшетний комп’ютер (далі – планшет), що використовує ОС Android версії 2.2 або вище. Щодо програмних змін, то було вирішено використовувати замість мови скриптів QScript мову скриптів Lua.

Після таких змін виник наступний ряд задач:

-    портувати на ОС Android сховище платформи;

-    портувати на ОС Android ядро;

-    розробити окрему підсистему екранної індикації для планшету в межах збереження форми та ідеології інтерфейсу ОС Android [3].

Для того, щоб розробити вищевказану підсистему екранної індикації, знадобились: інструментарій розробки додатків для платформи Android – Android SDK (Software Development Kit) v2.1 [2] та безпосередньо мова програмування Java [4].

На даному етапі розробки вже є система, яка відображає все те, що до неї надходить у потрібному шаблоні, але це відбувається через одноплатний комп’ютер, тобто ядро та сховище працюють на одноплатному комп’ютері, а підсистема екранної індикації працює через мережевий доступ до одноплатного комп’ютера за допомогою протоколу ssh.

В майбутньому планується адаптувати не тільки програмну частину, але і апаратну, оскільки планшет різниться архітектурою з одноплатним комп’ютером.

Економічна доцільність такої зміни цілком обґрунтована і полягає в наступному:

-    ціна одноплатного комп’ютера вища за вартість планшету у межах 500 грн. на кожній установці. Ця різниця є основою для того, щоб за рахунок неї отримати більше ресурсів для повноцінної роботи платформи;

-    Android – потужна безкоштовна операційна система, яка є перспективною, що повинно позитивно вплинути на продукцію підприємства.

Маркетологами було виявлено, що потенційні покупці з більшою довірою відносяться до тієї продукції, яка використовує популярні технології. ОС Android – одна таких технологій. А той факт, що дана технологія використовується в промислових цілях, ще більше укріплює її позиції, а разом з тим імідж продукції підприємства.

Отже, подальша робота представляє собою повний запуск всієї системи на планшеті, а також безпосереднє інтегрування планшету до установки РЗБА-04-04м-16, на заміну одноплатного комп’ютера.

 

Список використаних джерел:

1. Технічне завдання, надане ООО «Позитрон GmbH» [ Електронний ресурс]. – Режим доступу: http:// www.positron.dp.ua

2. Голощапов А.Л. Google Android. Программирование для мобильных устройств / А.Л. Голощапов. – СПб.: БХВ, 2011.

3. Фримен Э. Паттерны проектирования / Э. Фримен, К. Сьерра, Б. Бейтс. – СПб.: Питер, 2011.

4. Ноутон П. Java 2. Наиболее полное руководство / П. Ноутон, Г. Шилдт. – СПб.: БХВ, 2008.

5. Шлее Макс. Qt4.5. Профессиональное программирование на C++ / Макс Шлее. – СПб.: БХВ, 2011.