Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Концептуальні підходи до організаційного механізму реструктуризації інтегрованих корпоративних структур
О. І. Гарафонова
Розподіл та консолідація власності, формування інтегрованих корпоративних структур [1] (ІКС) можуть привести до монополізації останніми вітчизняного ринку. Таким чином, вже існуюча протягом багатьох років одна монополія – державна, може бути замінена монополією великих товаровиробників. Виконання правил рівної конкуренції для всіх з одного боку, а з іншого – сприяння укрупненню підприємств, будуть стримувати монополізацію вітчизняної економіки. Створення ІКС повинно відбуватись у відповідності з науково обґрунтованим організаційним механізмом реструктуризації.
В Україні інтегрованими корпоративними структурами можуть виступати холдинги, концерни, промислово-фінансові групи, конгломерати, синдикати та інше.
Відсутність методично обґрунтованої концепції організаційного механізму реструктуризації корпоративних структур, яка б враховувала специфіку розвитку вітчизняного корпоративного сектору і допомагала корпоративним утворенням бути конкурентоспроможними на внутрішньому та зовнішньому ринках зумовлює необхідність й актуальність дослідження поставленої проблеми.
Реструктуризацію інтегрованих корпоративних структур, ми визначаємо, як взаємопов’язаний в єдину систему інтеграційний комплекс організаційних, технологічних, інженерних, економічних, фінансових та управлінських заходів, спрямованих на забезпечення конкурентоспроможності кожної структури (підприємства) та ІКС в цілому, а також збереження її стійкого положення на конкурентному ринку в довгостроковій перспективі.
Перш ніж визначитися із поняттям «організаційний механізм реструктуризації», розглянемо що ж являє собою взагалі механізм управління. Механізм охоплює організаційну, економічну та соціальну складові діяльності ІКС. Предметом нашого наукового дослідження є організаційний механізм реструктуризації, тому економічна та соціальна складові механізмів не досліджуються. Але, слід звернути увагу на те, що соціальна складова механізму реструктуризації ІКС проявляється в рамках сформованих організаційних структур підприємства. Через стимули та мотиви досягається взаємодія та взаємозв’язок між керівниками та менеджерами різних рівнів управління в структурі апарату управління. Економічна складова механізму проявляється в складі важелів, що забезпечують дію організаційних елементів. Економічними важелями в механізмі реструктуризації виступають ціноутворення, фінансування та кредитування, економічне стимулювання. Саме економічна складова механізму реструктуризації забезпечує системну основу організаційних елементів механізму.
Розглядаючи реструктуризацію саме в такому контексті, з нашої точки зору, своєчасним є визначення організаційного механізму. У визначенні поняття «організаційний механізм» в спеціальній літературі існують різні точки зору. Так організаційний механізм розглядається як «система методів, способів та прийомів формування і регулювання відносин об’єктів із внутрішнім та зовнішнім середовищем» [2]. Спираючись на змістовну характеристику даного поняття, особливості організаційних механізмів визначаються характером дій щодо організації управління будь-якого підприємства, в тому числі й ІКС.
Організаційний механізм реструктуризації повинен забезпечувати інтеграційні процеси та забезпечувати проведення реструктуризації підприємств не лише для підвищення їх власної ефективності, але і створення умов для підтримування стійкого положення на конкурентному ринку ІКС в цілому. Організаційну складову механізму реструктуризації відтворюють елементи, як носії певних характеристик та відносин, а економічну складову – економічні важелі, основу яких складає система показників, що мають відношення до процесу реструктуризації.
Таким чином, організаційний механізм реструктуризації (ОМР) ІКС – це сукупність елементів, важелів, інструментів та методів організаційно-економічного характеру, що спрямовані на забезпечення створення та збереження конкурентних позицій виробничих структур та ІКС вцілому, а також задоволення потреб споживачів. Блок-схема організаційного механізму реструктуризації ІКС представлена на рис. 1.
Виходячи з проведеного аналізу та узагальнення визначень, що мають відношення до організаційного механізму реструктуризації, а також змісту робіт процесу реструктуризації можна визначити, що до елементів організаційного механізму реструктуризації (див. рис.1) можна віднести: систему менеджменту якості; організаційну структуру; «підприємницьку мережу».
В різних роботах, присвячених створенню ІКС та проведенню реструктуризації, виділяються та розглядаються різні положення, які автори відносять до принципів. Частина із них має загальний характер, інші – мають локальне використання. На основі узагальнення різних поглядів автором складено свій склад принципів функціонування організаційного механізму реструктуризації ІКС (вказані принципи не носять абсолютний характер): принцип постійних змін; принцип співвідношення вигод та витрат; принцип концентрації зусиль; принцип балансу ризиків.
Ефект синергізму організаційного механізму пов’язаний з підвищенням оперативності управління, налагодженням внутрішніх та зовнішніх зв’язків між учасниками ІКС, покращенням кінцевих результатів діяльності кожного підприємства. Його зростання передбачає розвиток сучасних організаційних форм, інтеграцію, раціональне співвідношення централізації та децентралізації управління, розподіл повноважень між структурними елементами підприємства.
Рис. 1. Блок-схема організаційного механізму реструктуризації ІКС
Проведення реструктуризації ІКС, спираючись на наведений на рис.1 організаційний механізм, можливо за умов спрямування даної структури на вдосконалення головних її елементів.
Список використаної літератури:
1. Винслав Ю., Дементьев В., Мелентьев А., Якутин Ю. Развитие интегрированных корпоративных структур в России // Российский экономический журнал. – 1998. — № 11—12. — С. 28-41.
2. Круглова Н.Ю., Круглов М.И. Стратегический менеджмент. Ученик для вузов. – М.: Изд-во РДЛ, 2003. – 464с.
3. Страхова О.П. О методах организации управления // Менеджмент в России и за рубежом. – 1998. - №5 // www.dis.ru/manag.
[1] - під інтегрованою корпоративною структурою ми розуміємо договірне об’єднання підприємств з метою підвищення конкурентоспроможності кожного з них (або домінуючого підприємства) та всього об’єднання з урахуванням сукупності інтересів шляхом поєднання ресурсів.