Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ЛІКАРСЬКОЇ СИРОВИНИ ШЛЯХОМ ВІБРАЦІЇ
Л.І. Кайшева , М.І. Левківський , Р.А. Кулик, О.І. Мацковський, С.В. Удовиченко
У лікуванні ряду захворювань препарати рослинного походження займають головне місце і складають: при гінекологічних захворюваннях — 80%, серцево- судинні — 77%, шлунково-кишкові і жовчогонні — 74%, кровозупинюючі — 60%. У зв'язку з цим актуальною є задача створення прогресивних методів відбору лікарських рослин з високим потенціалом продуктивності.
Нами розроблена нова технологія обробки та сортування плодів і насіння лікарських рослин з одночасним обеззаражуванням їх від деяких вірусів і бактерій. Згідно цієї технології вихідна сировина піддається впливу раціонально обраної дози ульт развукової енергії під час транспортування по абразивній поверхні висококонцентрованого ультразвукового вібратора, і далі поділяється на фракції, які відрізняються біологічною повноцінністю .
Рис.1. Схема ультразвукового опромінення насіння
На рис.1 відображена схема ультразвукового опромінення насіння. Вона включає слідуючі блоки:
–ультразвуковий технологічний блок – 1;
–контур зв’язку з ультразвуковим блоком – 2;
–джерело постачання – 3;
–блок пристроїв – 4;
–блок допоміжних систем – 5;
–блок допоміжних пристроїв – 6;
–об’єднаний блок управління технологічним циклом – 7;
Ультразвуковий блок – 1 забезпечує ефективну обробку насіння. Джерело постачання – 3 разом з контуром зв’язку – 2 забезпечує перетворення електричної енергії до вигляду, необхідного для формування хвиль як в повітрі, так і в речовині. Об’єднаний блок – 7 виконує всі включення (комутації). Блок пристроїв – 4 виконує переміщення (виконавчих органів в цілому), а допоміжні пристрої – 6 – навантаження і розвантаження насіння. Система 5 обслуговує перевезення і регенерацію робочої речовини.
В ультразвуковому скарифікаторі обробляється не тільки насіння лікарських рослин, а й зернові, кормові культури, які мають тверду оболонку.
Після обробки насіння висівали в польових умовах вузькорядною сівалкою в колгоспі “Ленінський шлях” Олександрійського району Кіровоградської області в 1993 році.
Результати досліджень показали, що при рівні значення 0,01 оброблене ультразвуком насіння підвищує посівні якості більш ніж на 12-15%, що дозволяє знизити норму висіву насіння і забезпечує економічний ефект 10-12 карбованців на 1 га без врахування врожайності зеленої маси.
Вперше подано методику розрахунку раціональних доз ультразвукового оп ромінення для обеззаражування і стимуляції ростових процесів у насінні лікарських рослин. Критерієм раціональності є гранично допустима температура (тиск) і швидкість їх підвищення для різних видів лікарської сировини.
Крім того сучасна технологія підготовки насіння до сівби полягає не тільки в доведенні його до високих посівних кондицій, які відповідають ГОСТУ І-ІІ класу, але й обробці мікроелементами.
Збудники ряду грибкових, бактеріальних і вірусних хвороб, як правило, під дією опромінення насіння ультразвуком, за допомогою розробленого нами ультразвукового скарифікатора УЗВ-1 (0,5-1 хв., частота 18-22 Мгц, інтенсивність 50 Вт на/см 2 ) знищуються.
Більша частина лікарських бобових культур добре реагує на обробку мікроелементами – бором, молібденом та ін.
Як борні добрива рекомендується використовувати борномагнієві солі з вмістом бору від 1-6%, або борну кислоту з 17% вмістом бору. З молібденових добрив застосовують молібденовокислий амоній з вмістом молібдену близько 50%. Найкращим способом обробки є обприскування або змочування насіння 0,01-0,02% розчином молібдату амонію з розрахунку 1,5- 2 л . розчину на 1 ц. насіння. Розчин проходить попередню обробку також ультразвуком.
Запропонована технологія дозволяє підвищити вихід лікарської сировини і якість, лікарських препаратів які виготовляють з неї.
Встановлено, що при очищенні, сортуванні і стимуляції насіння лікарських рослин за запропонованою технологією разом з органічним брудом виділяється не дорозвинене, біологічно неповноцінне насіння. Насіння, що залишається, вирівняне за масою і формою, має високу продуктивність і якість. Так, сировина, одержана з ділянок, засіяних високоякісним насінням, дає вихід сухого листа, наприклад, у конюшини в середньому на 4,5 ц/га , а у дев'ясила на 1,5 ц/га більше в порівнянні з тими ж видами сировини, одержаними з вихідного насінного матеріалу, який пройшов обробку насіннєочисними машинами загаль ного призначення.
Датчики контролювання сировини, що були розроблені спільно Україною та Німеччиною забезпечують одержання об’єктивної інформації про параметри технологічних процесів виробництва та переробки продукції. Вони розпізнають елементи рослин, оцінюють їх координати та розміри, контролюють висів насіння, затрати матеріалів, а також їх вологість.
З монітором датчики пов’язані лише двома проводами. Контролююча система окупається на перших 20 гектарах за рахунок підвищення урожайності внаслідок рівномірного заповнення рядків рослинами без просівів та згущення. Досвід показав, що сівалки типу ССТ та СУПН піддаються налагоджуванню під відповідний режим роботи.
Точний висів створює сприятливі технологічні умови для впровадження оприскувачів з високочастотним дозуванням хімікатів на кожну лікарську рослину, чи групу рослин, залежно від їх розмірів.
Впровадження комп’ютерних систем контролю технологічних процесів в с/г виробництві переводить рівень технологій на новий високоточно інформаційний етап розвитку. Це дає можливість, як показує аналіз, проведених нами досліджень, підвищити ефективність с/г виробництва на умовах зниження трудомісткості робіт та поліпшення екологічної безпеки галузі.